Tööriiete pood selgitab välja Kesk-Eesti meelistöörõivad

Põltsamaal asuvas Puhu-Risti tööriietepoes käiakse rõivaid ostmas kaugemaltki, sellepärast otsustati kauplemisprotessis välja selgitada, missugune võiks olla selle piirkonna inimeste kõige meeldivam ja nõutavam töörõivas.


 Puhu-Risti tööriiete pood avati üksteist aastat tagasi. “Algul korraldasime müüki mitmel pool. Siis leidsime, et klientidele tuleb pakkuda võimalust kohale tulla, et nad ise valida ja otsustada saaksid. Vabade ruumide olemasolu võimaldasidki poe avada,” rääkis kauplust pidava Kastöör OÜ juhatuse esimees Valdis Oja.

“Äsja üheteistkümneaastaseks saanud poele on konkurentsis püsimiseks tarvis uut hingamist anda. Selleks püüame müüa prestiižikates firmades valmistatud töö – ja vabaajarõivaid, mis on töö juures mugavad,on kvaliteetsed ja värvivalik on võimalikult suur. Soovime, et töörõivastes inimene mõjuks isiksusena ja tunneks end hästi nii vaimselt kui füüsiliselt, mitte poleks osa n-ö hallist massist,” rääkis kaupluse juhataja Kadi Suvorova. “Sellele aitavad kaasa ka mitmesugused detailid tänapäevastel töörõivastel, näiteks on pükstel harude vahele õmmeldud lisaliistud, mis kindlustavad venimise,” lausus ta. 

Rõivad paljudele töötegijatele

“Müüme töörõivaid väga paljude elukutsete esindajatele, näiteks ehitajatele, põllumajandustöötajatele, puhastusteenindajaile, kokkadele, meditsiinitöötajatele, korstnapühkijatele, keevitajatele jne. Näiteks on väga poupulaarne kaup keevitajate töökindad,” rääkis Suvorova, kelle sõnul varutakse kaupa otse tootjailt.

Firmajuht Valdis Oja märkis, et ehk tasuks hakata mõtlema ka kaubakoguste vähendamisele ja piirdumisele kindla firmaderingi toodetega. “Kui valik üleliia rikkalik, on ostjatel ka keeruline otsustada,” põhjendas ta. “Meie omapäraks on ka suuremõõtmelise rõivaste (maksimumsuurus 70) ja jalatsite (maksimumsuurus 52) müümine,” ütles Oja.

“Varustame töörõivastega peaaegu kogu Eestit. Kaugemad püsikliendid on näiteks Tahkurannast, samuti käiakse regulaarselt ostmas Tallinnast, Valgast, Jõhvist, Räpinast ja teistestki kaugematest paikadest,” rääkis Valdis Oja.

Kadi Suvorova nimetas kaubandustegevusele soodsaks poe asukohta Tallinna-Tartu maanteel, paljudele tuntud Puhu-Ristis. “Mööda Eesti olulisemat magistraali sõites tehakse meie poe juures sageli peatus. Kui üheteistkümnendat sünnipäeva tähistasime ja kõiki külla kutsusime, kogunes rahvast palju, mõned olid aga meil esimest korda. See tõestab, et reklaamile tuleb veelgi rohkem tähelepanu pöörata.” 

Kesk-Eesti töörõivabränd

Kadi Suvorova rääkis, et asjaolu, et enamik ostjaid on Kesk-Eestist, võimaldaks kauplemisprotessis välja selgitada, missugune võiks olla selle piirkonna inimeste kõige meeldivam ja nõutavam töörõivas.

Kaubandustegevuse mitmekülgsemaks muutmiseks võeti tööriiete poodi ametisse ka müügijuht, kelleks on pikemat aega omavalitsussektoris töötanud Aare Järvik.

“Tegutsemine eraettevõtluses on mulle huvitavaks võimaluseks. Pean oluliseks, et kaupluse külastajatega võimalikult palju suheldakse. Neil tuleb aidata orienteeruda valikutes ja hindades. Peagi hakkan ka mööda Eestit ringi sõitma, kaupu tutvustama ja klientideni toimetama. Lähitulevikus hakkame arendama ka e-kaubandust,” rääkis ta.

“Juba esimeste töönädalate põhjal võib tõdeda, et järjest rohkem ettevõtteid on hakkanud töötajatele töörõivaid muretsema, mis näitab hoolivust ja lugupidamist oma inimeste vastu,” lisas Järvik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus