Töömessil otsiti uusi töötajaid

Neljapäeva ennelõunal Jõgeva kultuurikeskuses alanud töömessil oli ligi poolsada tööandjat ja kutsehariduskeskust, kes otsisid oma ridadesse nii püsivaid kui ka hooajatöölisi ja pakkusid võimalust end täiendada. Saal täitus huvilistega juba esimestest minutitest alates.


Viiendat korda toimunud Jõgevamaa töö- ja karjäärimessil oli erinevaid pakkumisi. Leidus teadurite ametikohti, samuti abitöölisi ning spekter, kuhu kandideerida, oli võrdlemisi lai. Lisaks sellele näidati innovatiivseid tehnoloogiaid ka küberkaitses, droone ja roboteid.

Eesti Töötukassa Jõgevamaa osakonna juhataja Liina Võsaste märkis, et juba esimestest hetkedest peale täitus saal tööotsimishuvilistega. „Täna on hea võimalus otse tööandjalt kõik küsimused ära küsida. Võtke tööandjalt nööbist kinni, küsige tingimuste ja töötasu kohta. Tihti kuuleme, et tööandjaga otse suhelda ei saa, täna on see võimalus olemas. Lisaks on võimalik uurida edasiõppimise ja enesetäienduse kohta,“ ütles Võsaste avakõnes.

20 minutiga saal täis

Ilmselt kõige magusamalt lõhnav koht oli Valmeco laud, mille värskete kaneelisaiade lõhn ebaausalt kõik huvilised enda juurde meelitas. „Magusat peab alati kaasas olema,“ rõõmustas ettevõtte juhataja Raul Taul. Nii otsis Valmeco enda ridadesse tootmistöölisi. „Vajame ka tõstukijuhte ning universaalseid inimesi, kes kõigega hakkama saaksid,“ rääkis Taul.

Hooajatöötajaid otsisid nii Vudila kui ka Orkla Põltsamaal. Viimane otsis enda ridadesse käsitsipakendajaid kurgiliinile, samuti inimesi, kes enne pakkimist kurgid sorteeriks, peseks ja pakendajatele ette kannaks. Uuel hooajal, mis algab 25. juunil, võetakse tööle 160 inimest. Märkimisväärne oli ka Orklasse soovijate taotluste hulk: 20 minutiga oli ettevõtte lauale jäetud 20 sooviavaldust.

Ka Vudila soovis just hooajatöölisi, kuigi endast märku andjaid oli veel veidi vähem. Samas tõdesid ettevõtte esindajad, et messil soovijate seast on alati ka sobivad inimesed leitud.

End oli töö- ja karjäärimessil üles seadnud ka ETKI. „Täna pakume kolme töökohta: kaht taimekasvatusosakonda teaduriks ja otsime ka agronoome,“ märkis ETKI projektijuht Grete Tõnne. Kui teaduri koht nõuab erialast haridust, siis enim võetigi agronoomi töökuulutusi.

„Kuna konkurss agronoomi ametikoha täitmiseks lõpeb selle nädala lõpus, siis kohalikud, kes sellest huvitatud, on oma CV juba ära saatnud. Teaduri konkurss alles algas, seega jõuab kandideerida,“ lubas Tõnne.

Oodatud olid ka noorte kandideerimised. „Noortel on samad võimalused. Kui on huvi ja väike töökogemus olemas, siis usun, et nad sobivad meile väga hästi. Meil on praktikal käinud väga usinad noored, kes on pärast praktikat ka töökohad saanud,“ märkis Tõnne.

Vaja ka vabatahtlikke

Noori otsis ka Virtuse juhataja Priit Toru. „Hetkel on meil küll ametikohad täidetud, kuid nooremad administraatorid kipuvad edasi liikuma. Teeme väga head tööd, koolitame nad hästi välja ning nad saavad meie juures head kogemused,“ märkis Toru. Nii otsis ta messilt just neid noori, kes tahaks vabatahtliku töösse panustada. „See on esimene samm tööturule. Kuna korraldame spordi- ja kultuuriüritusi, siis seal on vabatahtlike osakaal väga suur. Nii saabki noor end tõestada ning kaasa vajaliku töökogemuse, mis võimaldab tal edasi liikuda,“ rääkis Toru.

Jõgeva valla sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas märkis, et vald tegeleb messil nõuandmisega. Nii oli valminud voldik, mida soovijatele jagati. „Tahame, et kõigil perearstidel, raamatukogudel, sotsiaalpedagoogidel need olemas oleks. Et inimesed teaksid, mis teenustest abi saaks,“ märkis Meltsas, kes julgustas küsimustega alati valla poole pöörduma.

Ka Põltsamaa vald tegeles rohkem noortele suunatud teavitustööga. Nii tutvustati Noorte Tugila teenuseid ja võimalusi.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus