Töömees lämbus tsemendipunkris

Esmaspäeva hommikul asusid ASi Valmeco kaks töömeest ligemale 12 meetri kõrgust ja 65 tonni pulbertsementi mahutava punkri koonuse seinu paakunud tsemendist puhastama. Teine, sama suur punker oli puhtaks tehtud juba eelmisel nädalal. Koonust sai puhastada kõrgemalt platvormilt roobi, labida ja muude selleks ette nähtud vahenditega punkri küljel asuva väikese luugi kaudu. Järsku hakkas punkri kolust tavalisest rohkem tsementi tulema ja ka all töötanud mees ronis üles, kuid paarimeest polnud enam näha.

Lõuna-Eesti häirekeskus sai appikutse kell 10.34. Paari meetri paksuse ja kaks tonni kaaluva pulbri sisse jäänud mehe väljasaamiseks hakati mahuti seina ketaslõikuriga suuremat ava lõikama. Kui päästjad mehe välja tõid, ei saanud kohalolnud kiirabi teda enam aidata ? töömees oli surnud. Hukkunul olid kaelas tolmumask ja kaitseprillid, platvormil lebasid tema kaitsevöö, labidad ja muud töövahendid. Õnnetuse asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaaluurimine.

“Seni, kuni uurimine pole lõppenud, ei saa ma öelda ega oletada, mis selle õnnetuse põhjustas. Samuti seda, kes milliseid tööohutuse nõudeid eiranud või rikkunud on,” jäi Jõgevamaa tööinspektsiooni juhataja Tiit Gorinov ka eile napisõnaliseks, kuid lisas: “Tööline ei kasutanud talle välja antud kaitsevööd, selle kinnitamisel ja õigel kasutamisel oleks õnnetus juhtumata jäänud.”

Jõgevamaal oli viimati punkriõnnetus 1998. aasta septembris Põltsamaa vallas Eskus, kus alkoholijoobes mees viljapunkrisse kukkus ja lämbus.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus