Toomas Ehrpaisi nimeline stipendium Marek Kangurile

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) ja Luua Metsanduskooli ühine komisjon otsustas teeneka metsamehe ja loodusehoidja Toomas Ehrpaisi nimelise stipendiumi anda käesoleval õppeaastal metsamajanduse IV kursuse õpilasele Marek Kangurile.

Stipendiumi suurus on 30 000 krooni ning selle eesmärk on toetada metsandusvaldkonna päevase õppevormi õpilast, kes on edukas õppetöös, tegeleb aktiivselt kutseala ja spordiga ning koolivälise ühiskondliku tööga. Stipendium määratakse üheks õppeaastaks (kümme kuud) ühele õppurile ning kuus makstakse välja 3000 krooni.

Jõgevalt pärit Marek Kangur tunnistas, et praegu pole tal veel täpselt selge, millega ta pärast kooli lõpetamist tegelema hakkab.

“Olen mõelnud metsatööstuse eriala õppimisele Maaülikoolis, aga võib-olla jätkan õpinguid hoopis Luua Metsanduskoolis, siis juba metsamasina juhi erialal,” arutles noormees. Kindlasti tahaks ta tulevikus töötada metsas või mõnes puidutöötlemisfirmas, paberimajandusega tegelemine teda ei köida.

Mareki kinnitusel on Luual olnud võimalik tegeleda ka kõikvõimalike hobidega. “Tingimused on soodsad,” kinnitas  tubli õppur.

Metsanduse eriala keegi Marek Kanguri lähedastest õppinud ei ole, ainult onu on kunagi metsas töötanud.

Lapsepõlves käis Marek Pajusi vallas väga palju metsas kolamas. “Küllap sealt sai alguse ka minu huvi metsaasjade vastu,” ütles ta.

RMK juhatuse liige Tiit Timberg ütles, et stipendiumi saaja on aktiivne noormees ning igati tunnustust väärt.

Seekord oli stipendiumi taotlejaid kaks. Ära märgiti ka metsamajanduse eriala IV kursuse õpilane Aigar Tiho.

Luua Metsanduskooli direktori Haana Zuba sõnul räägiti Toomas Ehrpaisi stipendiumist esimest korda Luua kooli 60. aastapäeval mullu 23. augustil, kui peeti ka järjekordne vilistlaste kokkutulek. Esimese stipendiumisaaja valis komisjon välja 2008. aasta 25. septembril ja selleks osutus metsamajanduse eriala õpilane Rivo Fomotškin.

Toomas Ehrpaisi nimeline stipendium on mõeldud noorte metsanduse eriala päevase õppevormi õppurite motiveerimiseks.

Toomas Ehrpais oli Luua Metsanduskooli vilistlane, väärikas ja teenekas metsamees ning ühiskondliku elu edendaja. Saanud tema perekonnalt nõusoleku, kutsuti ellu vastav stipendiumifond.

Luua Metsanduskooli direktori  kinnitusel saavad oma stipendiumi peagi ka aiandusvaldkonna õpilased.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus