Tööandjad, märgake töötajaid rohkem!

Teisipäeval said sotsiaalala inimesed üle pika aja suures saalis kokku. Olgugi et sotsiaalala töötajate päev oli juba kuid tagasi, ei lubanud viiruse olukord toona koguneda. Kuid nüüd võis suurest Vanemuise Kontserdisaalist siiski üksjagu seltskondi leida.
Saadi ju kokku selleks, et kogemusi vahetada, veidi hinge tõmmata ja lihtsalt üksteise seltskonda nautida. Peoõhtule tulnud Jõgevamaa sotsiaalala inimesed olid selgelt rõõmsad, et taas võis pidulikuma kleidi selga panna ja natuke tantsuplatsil jalgagi keerutada. Ja põhjust ju rõõmustada oli, sest maakonna, valdavalt küll Jõgeva valla esindajad, olid peaaegu kõigis kategooriates ka esindatud.
Siinkohal peab uhke olema nende tööandjate ja märkajate üle, kes oskavad, tahavad ja taipavad oma töötajaid õigel ajal tunnustada. Ja kaugemale kui vaid kohaliku omavalitsuse tasand. On selge, et sotsiaaltööd ei tehta iial tulevate valimiste või tunnustuste nimel. Seda tehakse, sest süda ja hing ütlevad nii. Ent sotsiaaltöö on raske, tihti alusetult tänamatu. Sest probleeme märkavad kõik, kuid aitäh öelda ei mõista keegi. Seega tulebki vähemalt kord aastas oma töötajate nimekirjad läbi käia ja mõelda, et ehk tasuks neid ka üleriigiliselt esile tõsta. Lihtsalt selleks, et tõsta teadlikkust, motivatsiooni ja usku, et sotsiaaltöö, nii karm kui see ka pole, on meie kõigi alus. Sest iial ei tea, millal ametniku abi vaja läheb, millal on vaja õlga, kuhu pea toetada.
Tööandjad, tehke töötajatele pai! Isegi kui võimalused rohkem ei luba, on tänusõnast mõnikord rohkem kasu kui mis iganes tänukirjast. Aga märkamine, see loeb.

blog comments powered by Disqus