Tööandja ühepoolselt puhkust osadeks jaotada ei saa

Lugeja küsib

Töötan klienditeenindajana ja praegusel hetkel on meie ettevõttes puhkuste planeerimine. Oma 2014. aasta puhkuse olen planeerinud juuli keskpaigast kuni augusti keskpaigani (sellel ajavahemikul on nelja- aastasel lapsel lasteaias kollektiivpuhkus). Tööandja teavitas mind, et mul ei ole õigust saada puhkust kuu aega järjest ja kuna kolleeg on need kuupäevad esimesena kirja pannud, siis mina samal ajal kolleegiga puhata ei tohi. Väidetavalt kõrghooajal (suvel) ei ole mitte ühelgi töötajal võimalus saada puhkust rohkem kui kaks nädalat. See nõue pidavat ka ettevõtte töösisekorraeeskirjades kirjas olema.

Vastab Tööinspektsiooni Põhja inspektsiooni tööinspektor-jurist Kaia Taal

Töölepingu seaduse (edaspidi TLS) paragrahv 68 lõige viis sätestab, et põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel. Seega tööandja ühepoolselt Teie puhkust osadeks jaotada ei saa.
Vanemal, kes kasvatab kuni seitsmeaastast last, on õigus nõuda põhipuhkust endale sobival ajal. Tööandja peab arvestama puhkusesoove, mis tulevad TLS paragrahv 69 lõikes seitse nimetatud isikutelt ja sätestatud olukordades.
Seega on Teil õigus kindlaks jääda oma soovile võtta puhkust ühes osas ja endale sobival ajal, kuna kasvatate väikest last.

blog comments powered by Disqus