Töö tõi tunnustuse

Kolmapäeva hommikuks oli Jõgeva- ja Tartumaalt Isamaa ja ResPublica Liidu nimekirjas riigikokku valitud Aivar Kokk kutsunud Mustvee kultuurikeskusse üle kahesaja tubli inimese, et tunnustada neid tänuhommikusöögil.

Tänuhommikusöögi traditsiooni tõi Kokk Jõgevamaale maavanema ametis olles viis aastat tagasi.

Pidulikku sündmust modereeris EELK Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Markus Haamer, kes pidas ka söögipalve.

Markus Haameri hinnangul on tähtis nii töö kui ka tunnustus ja kes taotleb head, leiab ka tunnustuse. Veel ütles ta, et ükski juht ei tee kunagi kogu tööd ära, vaid pigem endale juurde. “Tunnustust ei saa aga kunagi palju. Meie, eestlased, oleme väga kasinad tunnustama ja ütlema, et midagi on hästi tehtud. Ja teist korda öelda ei taha me hoopiski,” tõdes ta. 

Kõik inimesed on tunnustust väärt

Haameri kinnitusel on kõik inimesed, nii vähe kui nad ka teevad, ikkagi tunnustust väärt. “Võtke seda siis tõsiselt ja rõõmuga,” rõhutas ta.

Jõgevamaa Omavalitsusliidu juhatuse esimees, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson ütles, et töö ja tunnustus käivad käsikäes. Me vähemasti loodame, et see on nii.”

Annaks loodus meile jõudu ja tarkust märgata töötegijaid ja kuulata neid, olla nende vastu head. Meil on vedanud, sest meil on tööd. Alati pole töö tasuks palk, sageli ongi selleks tunnustus ja märkamine. Üks selliseid töö liike ongi vabatahtlik töö, mille eest raha ei maksta. Aga me näeme säravaid silmi, oleme ise õnnelikud ja teeme teisi õnnelikuks sellega, et anname ühiskonnale midagi meeldivat,” tunnistas Tõnson.

Ta kutsus kuulama neidki, kes pole õnnelikud ja kel pole tööd. “Olgem valmis neidki ära kuulama ja nende muresid jagama.”

Riigikogu IRLi fraktsiooni esimees Urmas Reinsalu tuletas meelde eestlaste kommet tööst pidulikult mitte rääkida. “Töötahe ja töö tegemine on olulised, sest asjad tuleb ära teha,” nentis ta. Samas tunnistas Reinsalu, et eelnevate põlvkondade tööd on alati austatud. 

Kollektiivis peitub jõud

Õnne Piimakarjatalu juht Mati Kivi ütles, et tunnustus kuulub kogu nende kollektiivile. Juht võib oma kabinetis ka kuldmune sünnitada, aga kui pole meeskonda, kes oskaks neid hästi poleerida ja maha müüa, siis pole juht mitte  keegi. Praegune tootmine eeldab kollektiivi. Varem öeldi, et kollektiivis peitub jõud, tegelikult on nii ka praegu,” lisas Kivi.

Ettevõtja Jüri Kraft kutsus kohalolnuid investeerima oma kodukanti, ainult nii läheb elu  ääremaadel paremaks. Peipsi äär pole ainult Eesti idakallas, vaid ka Euroopa Liidu idapiir,” ütles ta. Ta tunnistas, et kümme aastat tagasi oli olukord Peipsi kandis nutune, praeguseks on ettevõtlus märgatavalt elavnenud.

Jõgeva Tootjate Liidu juht Urmas Ingver ütles, et kui Mati Kivi sai rääkida edulugu, kuidas üks põllumajandusettevõtja suutis lauda valmis ehitada, siis teine mees, Pajusi valla suurima tööandja Pajusi ABFi juht peab lõõtsamänguga raha juurde teenima.

Samuti ei kohtle Euroopa Liit võrdselt Eesti ja nn vanade liikmesmaade põllumehi. Näiteid töötegijate erinevast kohtlemisest oli Ingveril paraku palju tuua.

EELK Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer tuletas meelde, et tänuhommikusöögile kutsuja soov on olnud elamine rahus ning üksteisemõistmises.

Muusikalisi vahepalu pakkusid Mustvee Vene Gümnaasiumi 9. klassi tüdrukute ansambel ja solistid õpetaja Jelena Putškova juhendamisel.  Toidud olid valmistanud ja neid serveerisid Põltsamaa Ametikooli õpilased. Lõõtsa mängis Pajusi mees Lembit Paal.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus