Tolmav tee rikub tervist, pesu ja aiasaadusi

Piibe maantee renoveerimine Õuna ja Vaimastvere vahelisel lõigul on tee ääres elavate inimeste jaoks muutunud üsna väljakannatamatuks, sest remonditavalt teelt paiskub elamute juurde pidevalt tolmu, mis muudab võimatuks näiteks õues pesu kuivatamise ning paljud elanikud on tolmu tõttu väljas liikumisest üldse loobunud.


 Suve alguses alanud Piibe maantee remondiga kaasneva ajakulu ja kiirusepiirangutega on kohalikud elanikud juba arvestama õppinud ning mõistavad, et tee korda tegemiseks tuleb leppida mõningate ebamugavustega. Siiski on üheks äärmiselt ebameeldivaks asjaoluks antud lõigu remondi juures auto rataste alt üles paiskuv tolm, mida iseäranis annaks tee kastmisega leevendada. Paraku on remonditava tee lõigud pidevalt kastmata või siis piserdatakse vett teele minimaalselt.

Nädala algul ei soovinud paljud Vaimastvere küla lapsevanemad oma lapsi õue üldse saata ning pesu kuivatamiseks tuli toas ruumi teha, sest remonditavalt lõigult paiskus külavahele meeletutes kogustes tolmu ning vaade Vaimastvere elanike aknast oli justkui vanast multifilmist “Siil udus”. Samuti kurdavad paljud aiapidajad, et viljapuud ja aedviljad on kaetud paksu tolmukihiga, et võimatu on otse peenrast vilja suhu pista. 

Ennekõike kastetakse asulates

Maanteed renoveeriva ettevõte Trev2 objektijuht Tanel Tammemägi kinnitas, et remonditavat lõiku kastetakse iga päev kolme paakmasinaga. “Teeremondi käigus on eemaldatud asfaltkatend, see toob paratamatult kaasa ka rohkem tolmu. Tolmu hulk sõltub ka ilmast – kuivemate ilmade korral on tolmu kahjuks rohkem. Kastmistöid teostatakse pidevalt, et tagada nii kohalike elanike kui ka töötajate võimalikult minimaalne kokkupuude tolmuga,” selgitas objektijuht.

Veel toonitas Tammemägi, et tee kastmisel on prioriteediks asulate vahelised lõigud. Eriti oluline on kastmine seal, kus inimesed töötavad ning samuti ka kõrvalasuvates Vaimastvere ning Kurista külades.

“Päikesepaistelise ilmade korral kastetakse teed kogu renoveeritava objekti lõikes. Tihendame kastmissagedust kõige enam nõudvates kohtades. Oleme täna ehitustöödega sellises graafikus, et peatselt jõuab ehitusjärk Vaimastvere külani ja  probleem tolmuga seeläbi ka kaob,” märkis Tammemägi, kuid siiski jäi tema vastustest selgusetuks, miks oli nädala algul Vaimastvere küla pidevalt kaetud ühtlase tolmupilvega. 

Foorid kaovad augusti teises pooles

Samas vabandas objektijuht kohalike elanike ees remondiga seotud ebamugavuste pärast ning kinnitas, et tolmutamine remonditaval lõigul peaks lõppema 10. augustiks. “Vabandame elanike ees, keda teelt tõusev tolm häirib ning lubame omaltpoolt, et pöörame edaspidi tolmu minimeerimisele veelgi rohkem tähelepanu. Kompleksstabiliseerimine, mis vähendab tolmuosakeste lendlemist, toimub 10. augustil.  Asfalteerimise ajaks on planeeritud 18. august,” kinnitas Tammemägi.

Remonditava lõigu läbimisel on kõige ajamahukam reguleerimisfooride taga ootamine, mille üks ootetsükkel võib olla isegi kuni kümme minutit pikk. Foorid peaks Tammemägi sõnutsi teelt kaduma pärast asfalteerimist ning edaspidi piiratakse remonditaval lõigul vaid liikumiskiirust. Kogu objekt plaanitakse valmis saada 31. oktoobriks.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus