Tõllakuuri kohvik on tulnud, et jääda suveks tööle

Juba mõnda aega on Puurmani mõisa tõllakuuris tegutsenud kohvik, kus siiani on pakutud erinevate sündmuste puhul toitu kohalikele inimestele. Nüüd otsustati avada tõllakuuri kohvik terveks suviseks hooajaks.


Puurmani mõisa sihtasutuse juhatuse liikme Margus Kase sõnul plaanivad nad esialgu kohviku avatuna hoida esmaspäevast laupäevani pealelõunasel ajal. Tegelikult oleks pidanud kohvik tegutsema hakkama käesoleva nädala esmaspäevast, ehk siis 4. juulist. Paraku juhtus nii, et töötaja haigestus ja selle plaani realiseerimine nihkus natuke edasi. Margus Kase sõnul on eesmärgiks kasutada ära selle hoone ressursse ja ajaloolist keskkonda. Tegelikult ringles selline mõte juba ammu Puurmani inimeste peas, nüüd tuli see teoks teha. Regulaarselt toimiv kohvik aitab elavdada kohalikku elu ja võimaldab pakkuda Puurmani lossi külastajatele kehakinnitust. Tõllakuuri kohvikus on plaanis hakata pakkuma kergemaid toitusid salatite, suppide ja muu näol.

Margus Kase sõnul tahavad nad kõigepealt teada saada, kuidas külastajad tõllakuuris tegutseva kohviku vastu võtavad ja alles seejärel saavad nad otsustada, kui pika aja jooksul  see avatud saab olema. See oleneb nii ilmadest kui ka inimeste huvist kohviku külastamise vastu. Samas tuleb arvestada sellega, et hoones on õppetöö ajal nii poiste kui tüdrukute tööõpetuse tunnid.

Margus Kase sõnul on nad mõelnud hoida tõllakuuri kohviku aastaringselt tegutsevana, kuid probleem on, kas sügis-talvisel ajal kohviku avatuna hoidmine majanduslikult ära tasub. Tõllakuuri kohvikusse mahub korraga einetama 10-15 inimest. Seetõttu sobib see kohvikuruum ka väikesearvulise osalejatega tähtpäevade korraldamiseks. Margus Kask kinnitas, et tõllakuuri kohvik saab kindlasti avatud olema kuni suve lõpuni ja alles siis otsustatakse, kuidas edasi toimitakse.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus