Toivo Vihalema loodusfotod Siimusti raamatukogus

Siimusti raamatukogu juhataja Tiina Mihhailovi sõnul on Täiskasvanud Õppija Nädala puhul 6. – 13. oktoobrini plaanis korraldada veel mõndagi kasulikku, harivat ja huvitavat. Toivo Vihalema loodusfotod jäävad raamatukokku välja  selleks ajaks ja veel kauemakski.

     Jõgeva Maaparandusbüroo asejuhataja Toivo Vihalema rabapildid on tänaseks näitusel olnud juba kaheksas kohas alates Jõgevamaa erinevatest paikadest kuni Soomeni välja. Aasta eest võis sama näitust vaadata ka Jõgevamaa Keskkonnateenistuse galeriis.

     Pilte rabast on Toivo Vihalem teinud erinevatel aastaaegadel nii Endla rabas, Nigula looduskaitsealal, Alam-Pedjal kui ka Lahemaa ja Kõrvemaa rabades. Tabada on ta püüdnud loodusemärke ja päikesemängu, rabataimestikku, pisidetaile ja muud huvitavat rabadega seonduvat. See kõik on eeldanud omapäi rabaretkede ettevõtmist. Tulemus on igatahes nii nauditav, et võib tekitada vaatajaski huvi rabas lahtisemate silmadega ringi käia. Üht-teist õpetlikku, kuidas elamuslikke looduspilte teha, saavad kindlasti näitust vaadates ka need, kes ise fotograafiaga vähem või rohkem tegelda armastavad.

            Täiskasvanud Õppija Nädalal tasub aga Siimusti raamatukokku kindlasti tulla, sest kavas on mitmesuguseid üritusi ning oodata on ka külalisi. Ühtlasi saab uudistada ka väljas olevaid rabapilte. Pildid on igatahes seda väärt, et neid kasvõi mitu korda järjest vaadata.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus