Toimus XII Eesti Maakilva Rahvaliiga finaal

Laupäeval, 22. jaanuaril kogunesid Raikkülas ja Tabiveres võistluslaudade taha mälumängurid, kes Maakilva eelvoorudest finaali pääsesid.

Kui eelvoorudes jagunetakse regioonideks, siis finalistid valivad kahe võistluspaiga vahel vastavalt sellele, kuhu neil mugavam kohale sõita.

Täpselt keskpäeval alustati mõlemas paigas küsimuste esitamist, mida oli kokku 60.

Tabiverre, kus mängu juhtisid Koit Nook ja Tiit Naarits, oli võistkondi kohale tulnud 18.

Selle võistluse küsimused pole just kergete killast, seda kinnitasid ka väljateenitud mitte just väga suured punktisummad. Enim punkte — 57 — said kirja Tähtvere ja Viljandi, kuid et Tähtvere võistkond eelvoorus edukam oli olnud, pälvisid Tabiveres esikoha nemad. Järgnesid Lähte 51 ning Väike-Maarja ja Tõrva võrdselt 49 punktiga.

Tabivere meeskond sai kirja 33 punkti, mis numbrite järgi otsustades väga hea näitaja pole, kuid moraalseid lisapunkte annab neile kahtlemata järjekindel osavõtt. Enamikul aastatel on oldud väljas meie maakonnast ainsana ja alates uue vabaajakeskuse valmimisest on finaalmäng alati  Tabiveres ka läbi viidud.

Mälumänguharrastajate seltskond on aastaid enam-vähem sama püsinud ja omavahel head tuttavad, sestap moodustuvad kohvipauside ajal kohe elavad vestlus- ja muljevahetusringid.  Kahtlemata annavad alati jututeemat ka nulliringi toonud küsimused ja seekord esitati neid kaks.</p>

Pärimisele, milline koeratõug oli isaks Klim Sulimovi poolt aretatud hübriidkoerale, kes on lõhkeaine otsimisel parim, ei andnud õiget vastust ükski võistkond. Samas ei saa kunagi öelda, et keegi võistlejaist seda ei teadnud, sest ebaõnn võib õige vastuse sageli ka lauda jätta, kui arvamused lahku lähevad. Seekord oli aga vastus harilik: see loom oli harilik šaakal.

Teine üldist meelehärmi põhjustanud küsimus puudutas Šveitsi. Nimelt kannab üks sealseid kantoneid eestipärast nime ja tarvitab sümbolites sinimustvalgeid värvikombinatsioone. Kõnealuse kantoni nimi olevat Aargau. Ja pole mõtet salata, et selline küsimus-vastus ka kogenud kilvahundid nõutult õlgu kehitama pani. Tõepoolest, mida tähendab eesti keeli aargau ehk kuidas seda süüakse?

Meie maakonda esindavale võistkonnale mõjusid aga ergutavalt nii küsimus siinkandis väga tuntud profijalgratturi  Kalle Kriidi kohta kui “Kevade”-filmis Leonhard Merzinile “häält lugenud” näitleja (Aksel Orav) nime pärimine.

Paarkümmend vabariigi kõvemat maakilvategijat  koguneb Superliiga finaali 12. märtsil.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus