Toimus üle-eestiline koolinoorte 37. kodu-uurimiskonverents

Järgnes autasustamine ja töö sektsioonides.

I sektsioon: ?Aeg, elu ja lugu?, II sektsioon: ?Paik ja lugu? ning III sektsioon: ?Noored ja kool?.

Jõgeva maakonda esindasid Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli parimad lõpetajad Jaanika Veel ja Maimu Puusepp. Viimatimainitu tunnistati ka täiskasvanute koolide aasta õppijaks.

Jaanika Veeli töö teemal ?Siimusti park? annab ülevaate nii Siimusti ajaloost kui uutest ettevõtmistest selles asulas. Juttu on lipuväljaku rajamisest, mille idee autoriks on maavanem Aivar Kokk ja kaasaaitajaiks Jõgeva linnaarhitekt Anne Örd ning Jõgeva vallavanem Saima Kalev. Siimusti parki on istutatud mälestuspuid selle kohaga seotud tuntud inimestele, kes paikkonna arengusse oma panuse andnud. Töö on ilmestatud fotode, skeemide ja dokumentidega.

Maimu Puusepa töö ?Matemaatikaõpetaja Aime Keevend ja Maarja kool? annab ülevaate kooli 325 aasta pikkusest ajaloost ning õpetaja Keevendi elutööst. Matemaatikaõpetajat, kes on oma tööd teinud 50 aastat, on iseloomustanud tema endised kolleegid Juhan Pihelo, Olaf Paabo, Evi Kurik jt. Maimu Puusepa uurimistöö sisaldab palju fotosid.

2006. aastal tähistab Jõgeva Täiskasvanute Keskkool oma 50. aastapäeva. Maimu Puusepa töö on eeskujuks paljudele selle kooli õpilastele, kes kooli juubelile kaasa aitavad.

Eino Veskis
Eesti Kodu-uurimise Seltsi liige

blog comments powered by Disqus