Toimub metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine

8.–14. maini toimub metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine, mille eesmärk on ennetada marutaudi taaslevimist Eestisse.
Põllumajandus- ja toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Ave-Ly Toomvapi sõnul külvatakse
rebaste ja kährikute vaktsineerimiseks lennukitelt spetsiaalseid vaktsiini sisaldavaid peibutussöötasid. „Vaktsiinsööt on umbes tikutopsisuurune, hallikaspruuni värvi ja spetsiifilise kalalõhnaga.“ Toomvap rõhutas, et külvamist ei tehta linnade, asulate, teede, veekogude ja karjakoplite kohal.
Lemmikloomad tuleb antud perioodil hoida kinnisel alal. Vaktsiinipala leidmisel tuleb see jätta puutumatult sinna, kust see leiti. Kui vaktsiinipala võivad leida lapsed või koduloomad, tuleb vaktsiinipala ümber paigutada, kasutades kummikindaid. Peibutussöödas sisalduva vaktsiini sattumisel värskele haavale, silma või suhu, tuleb piirkonda pesta rohke veega (naha puhul ka seebiga) ning pöörduda perearsti poole.
Lisaks metsloomade vaktsineerimisele on oluline, et ka kõik koerad ja kassid oleksid regulaarselt marutaudi vastu vaktsineeritud, see on loomaomaniku kohustus. Vaktsineerimiste vahe ei tohi olla pikem kui kaks aastat.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus