Toiduvõltsijate nimekirja sattus ka Põltsamaa ettevõte

Veterinaar- ja toiduamet tuvastas viie tootja hakklihast linnuliha, ehkki märgistusel puudus sellekohane teave. Toidu koostise muutmine parandusteta etiketil on toidu võltsimine.


Veterinaar- ja toiduamet (VTA) kontrollis saabunud vihje tõttu septembris ning oktoobris toidutööstusi. Järelevalve käigus võeti proovid 20 tootja hakklihast. Kontrolli eesmärk oli tuvastada, kas märgistuse kohaselt veiseliha sisaldavas hakklihas on kasutatud ka linnuliha, mis etiketil kajastamist ei leia. Rikkumise puhul, kus toode sisaldab linnuliha, ehkki märgistusel puudub sellekohane teave, on tegemist toidu võltsimisega. See tuvastati viies ettevõttes.

VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul on tegemist olulise rikkumisega. „Toidu võltsimine ja võltsitud toidu käitlemine on keelatud,” ütles ta. Et toidu võltsimine pole Euroopas harv nähtus, teeb VTA riski- või vihjepõhiseid kontrolle. „VTA üks prioriteete on veenduda, et turustatav toit oleks varustatud õige ja asjakohase teabega, mis ei eksita tarbijat,” lisas Kalda.

VTA tegi veisehakklihas linnuliha kasutanud ning selle etiketile märkimata jätnud tootjatele ettekirjutused ning alustab väärteomenetlust toiduvõltsijate karistamiseks.

Toiduvõltsimisena käsitletakse toidu koostise muutmist märgistust muutmata ning märgistuse muutmist koostist muutmata. Samuti on võltsimine tervisemärgi ja identifitseerimismärgi mitte nõuetekohane kasutamine märgistusel ning käitlemine, kasutades teise ettevõtja ärinime või kaubamärki ilma tema loata.

Jõgeva maakonnast sattus viie eksinud ettevõtte hulka Vecordia Põltsamaa vorstitööstus, teatas maaeluministeeriumi nõunik Kertu Kärk.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus