Toidupank kogus nädalavahetusel toidukaupa

Reedel ja laupäeval kogusid Toidupanga vabatahtlikud üle Eesti puudustkannatavatele peredele toiduannetusi. Jõgevamaal toimusid toidukogumispäevad Põltsamaa Selveris, Jõgeval Pae Konsumis, Jõgeva Kaubahalli Konsumis, Jõgeva Selveris ja Mustvee Konsumis.


Jõgeva Toidupanga koordinaator Janar Hannolainen märkis, et toidukogumispäevad läksid hästi. „Tänaseks oleme saanud annetatud kaubakogused kokku arvutatud. Jõgevamaa viie kaupluse peale kogusime vabatahtlike abiga 1339 kg toidukaupu,“ sõnas Hannolainen. Möödunud aastal päästeti ja jagati Jõgevamaa piirkonnas ümber 19 800 kilogrammi toidukaupa, aastal 2016 aga 7500 kg toidukaupa. Enim annetati Toidupangale pudru- ja makaronitooteid.

Jõgevamaal vajab Toidupanga toetust kuni 1600 peret. Olgugi et toidukogumispäevad on väga abiks, ei saa päris kõikide perede vajadusi katta. „Saame pakid teha ja need veel enne jõule välja jagada. Mis üle jääb, see jääb uude aastasse. Kogumispäevade põhimõte ongi see, et kuna tegemist on kauakestva kaubaga, siis saame seda hoiustada ja jagada ka siis, kui kaupa vähem liigub,“ selgitas Janar Hannolainen.

Ka ei näita abivajajate hulk taandumismärke. „Pigem on see tõusvas trendis. Abivajajad vahelduvad kogu aeg,“ lisas Hannolainen.

Sellest hoolimata läheb koordinaatori hinnangul Jõgeva Toidupangal hästi. „Viimase kolme aasta perspektiivis ikka hästi, ka just toidu kogumise osas. Nii ümberjagatava toidu kui ka värske kauba osas. Koostöö on käivitunud Jõgeva Selveri, Põltsamaa Selveri ja mõlema piirkonna Rimiga,“ rõõmustas ta.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus