Toidujagamiskapp on lahendus paljudele probleemidele

Eile avati Põltsamaal pidulikult maakonna esimene toidujagamiskapp. Tartus on selline riistapuu juba tükk aega toimetanud ja muutunud heaks viisiks, kuidas mitut probleemi korraga lahendada. Euroopas on toidujagamiskapid samuti tavalised ja sinna toidu viijatele või võtjatele viltu ei vaadata.
Esiteks võimaldab see vähendada toidu, mis kodudes või ka ettevõtetes tekib, raiskamist. Teame ju, et hinnanguliselt rändab Eestis igal aastal prügikasti 84 000 tonni kõlbulikku toitu. Teiseks aitab see sügisel, mil põlluande sedavõrd palju, et enam kuhugi ära ei mahu, head kraami teistelegi jagada. Ja kolmandaks annab see võimaluse kõhutäidet saada ja seeläbi toitu päästa. Viimane ei tähenda ju vaid seda, et abivajajad peaksid pilgu kapi poole heitma, vaid taaskasutusest ja toidu päästmisest peaks saama uus norm, mida pika pilguga enam ei saadeta.
Toidujagamiskapist võiks saada normaalsus ka Jõgeval ja Mustvees. Ei tasu mõelda, et kes seda küll kasutaks või kas seda ikka nii väikesesse linna vaja oleks. See on esimene ja hea viis keskkonna päästmise ja rohelise mõtteviisi suunas. Kui harjutada elanikke kappi aktiivselt kasutama, tõuseb selles pikas perspektiivis kasu kõigile. Harjumuse tekitamine võtab küll aega, kuid tänapäeva noored tuleksid ideega kindlasti kaasa. Ja kui ei proovi, siis teada ei saagi. Jõgeva ja Mustvee vallajuhid, võtke Põltsamaalt šnitti ja tehke ära!

blog comments powered by Disqus