Tõhus liiklusjärelevalve annab tulemusi

 

Teisipäeval  andis  Põltsamaa konstaablijaoskonna ülemkonstaabel Üllar Sõmera Põltsamaa linnavolikogu istungil ülevaate politsei möödunudaastasest tööst ja tõdes, et  tõhus liiklusjärelevalve andis tulemusi.

Üllar Sõmera hinnangul andis 2008. aastal teostatud intensiivne liiklusjärelevalve arvestatava tulemuse, sest 2009. aastal jäi hukkunute arv Eestis tervikuna alla saja. Jõgevamaal registreeriti möödunud aastal 76 liiklusõnnetust, milles sai viga 52 inimest ja hukkus kolm. Üks hukkunuga liiklusõnnetus juhtus Esku-Pilistvere teel, üks inimene sai surma Jõhvi-Tartu-Valga teel ja üks hukkunuga avarii toimus Tallinna-Tartu-Luhamaa teel.

Tänavu on liiklusjärelevalves võetud teravdatud tähelepanu alla turvavööde kasutamine, kiiruseületajad ning joobes juhid. 

Alaealisi kurikaelu järjest rohkem

Kuritegude arv maakonnas tervikuna on jäänud küllalt muutumatuks. Kui 2008. aastal pandi Jõgevamaal toime 811 kuritegu, siis 2009. aastal 737. Samas toimus Põltsamaa linnas  2008. aastal 81 kuritegu, 2009. aastal 101. Õnneks ei tulnud siin eelmisel aastal ette väga raskeid kuritegusid.

Möödunud aasta lõpus toimus Põltsamaa linnas küll üks röövimine, mis praeguseks hetkeks on veel avastamata. Terve Põltsamaa konstaablijaoskonna peale oli möödunud aastal kaks tapmist, üks Põltsamaa ja teine Pajusi vallas. Mõlemad kuriteod on praeguseks avastatud ning süüdlased välja selgitatud, kuid kohtulahenditeni pole siiani veel jõutud.

Ka Puurmani vallas pandi möödunud aastal toime üks röövimine, mis on juba avastatud.

Põltsamaa piirkonnas panid eelmisel aastal vargusi toime peamiselt alaealised kurjategijad, kes tegutsesid grupiviisiliselt. Sellised toimikud on töömahukad ja seetõttu pole need kõik veel kohtulahenditeni jõudnud.

Aasta lõpus tabati Tartu narkotalituse töö tulemusena Põltsamaa piirkonnas narkokaubitsejad, kellelt saadi kätte 500 extasy tabletti. Koostöös maksu- ja tolliametiga tabati mullu Põltsamaa Ühisgümnaasiumis ka kanepiga kaubitseja.  

Abipolitseinikud on suureks toeks

Lisaks politseinikele tegutseb Põltsamaa piirkonnas 16 abipolitseinikku. Sõmera sõnul on abipolitseinike arv Põltsamaa piirkonnas optimaalne.

Kõige suurema panuse avaliku korra tagamisse Põltsamaa kandis andsid möödunud aastal Enno Ottis, Arvo Ardam ja Marko Ilmoja. Eelmisel aastal muretseti kaheksale kõige aktiivsemale siinsele abipolitseinikule uus vormirõivastus.

Suurema panuse andsid eelmisel aastal Põltsamaa kandi abipolitseinikud Pajusi vallas metsa eksinud inimese otsimisel. Aktiivselt osaleti ka narkooperatsioonidel Põltsamaa koolides.

Käesoleval aastal teenindab Põltsamaa piirkonda kolm konstaablit, sest senine konstaabel Kirli Kadastik on nimetatud preventsioonitalituse töötajaks ja tema ülesandeks on töö alaealistega. Põltsamaa kandist on politseikoolis õppimas kaks noort inimest. Üks kolmest konstaablist – Ivo Saarela — teenindab praegu nii Pajusi kui Puurmani piirkonda. Tänavu on politseitöös pearõhk pandud liiklusjärelvalvele ja alaealistega tegelemisele.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus