Toetame kohalikku ettevõtjat rohkem

Koroonaviiruse esimene ja teine laine on ettevõtjate, eriti väikeettevõtjate õlule tõstnud suure murekoorma, sest keerulistes tingimustes tuleb kuidagi nina vee peal hoida.


Nii peavad toimetama ka Põltsamaal ja Jõgeval tegutsevad spordipoed, kelle klientuur kipub tihtipeale hoopis internetti kolima. Nagu koroonaviiruse levik kevadel näitas, tahtsid kõik kodukontorites töötajad end vormis hoida ja tellisid seega spordivarustust internetist. Isegi need, kes enne ei tellinud, hakkasid usinateks veebipoe klientideks.
Kui suurel ettevõttel pole raske oma veebipoodi üles panna, siis väiksemad, tihtilugu ühe või kahe inimese jõuga poed, peavad hakkama saama vähesega. Nii ei ole tihtipeale ajalist ega rahalist ressurssi, et veebipoodlemist lubada. Kuid siis võivad paljud kliendid hoopis kaduda.
Maakonna väikeste poodide tugevus seisneb tihtipeale soodsamas hinnas ja mõistlikumas valikus. Nii võib Jõgeva ja Põltsamaa poest leida suusa- ja uisuvarustust hinnaga, mida suures linnas ei näe. Ja nagu Põltsamaa näide tõestab, kaovad hea hinnaga suusad ja uisud lettidelt kiiresti.
Ent selleks, et väikeettevõtjad saaksid tegutseda, peab olema kliente. Kas või neid, kes korrakski nina spordi või mõne muu pisikaupluse ukse vahelt sisse pistaks ja küsiks, et millega poerahvas ka tegeleb. Ja kui veab, leiab sealt midagi põnevat. Ja edasi läheb lumepall veerema: mida rohkem kliente, seda parem valik ning lõpuks ka hind.

blog comments powered by Disqus