Toetame ettevalmistusi järgmisteks olümpiamängudeks!

Tippsportlastel on kombeks öelda, et järgmisteks olümpiamängudeks valmistumine algab veel enne, kui eelmised suurvõistlused lõppevad. Endiste olümpiavõitjatena mõistame meie seda tõde väga hästi. Just praeguse võidurõõmu ajal on õige aeg mõelda järgmiste olümpiamängude peale, mis toimuvad 2008. aastal Pekingis ja 2010. aastal Vancouveris. Kui me tahame Torinost saadud häid emotsioone uuesti kogeda järgmistel olümpiamängudel, siis peame lisaks tänastele tippudele toetama noori andekaid sportlasi.

Tänased sporditipud on endale juba taganud nii riikliku kui sponsorite toetuse. Palju raskem on heade treeningtingimuste tagamiseks vajaliku rahalise toetuse leidmine nendel noortel lootustandvatel sportlastel, kel tipptulemusi veel ette näidata pole. Kahjuks lähevad just üleminekul noortespordist tippsporti kaotsi paljud andekad noored.

Seepärast otsustasid Olümpiavõitjate Kogusse koondunud olümpiavõitjad ühiselt teha üleskutse ettevõtetele ja tavalistele spordisõpradele: palume teil toetada meie tulevaste olümpialootuste ettevalmistusi Pekingi ja Vancouveri olümpiamängudeks jõukohase summaga.

Olümpiavõitjad paluvad annetusi teha Eesti Rahvuskultuuri Fondi arvele Hansapangas number 221001101347 selgitusega: annetus Eesti Olümpiakomitee fondi. Fondile tehtavad annetused on tulumaksuvabad, eraisikutel palutakse tulumaksuvabastuse kasutamiseks lisada annetusele ka oma isikukood. Luban Eesti Olümpiakomitee fondi nõukogu esimehena, et kasutame fondi investeeritud raha targalt olümpialootuste toetamiseks. Esimeste meie üleskutsele vastanud meeste seas annetas üks Eesti Olümpiakomitee fondi 100 ja teine 10 000 krooni. Meie jaoks on mõlemad nendest summadest võrdselt olulised, sest mõlemad annetajad tegid jõukohase panuse. Me täname kõiki olümpialootuste toetajaid nimeliselt ajalehes Spordileht.

Loodame, et spordisõbrad ja ettevõtted meie olümpiatulevikku jõukohase panusega ning ühiselt õnnestub meil koguda summa, mis aitab juba Pekingis ja Vancouveris pjedestaali kõrgeimale astmele järgmised Eesti sportlased. Olümpialootusi kutsuvad toetama olümpiavõitjad Ants Antson, Viljar Loor, Erki Nool, Aavo Pikkuus, Mait Riismann, Erika Salumäe, Tiit Sokk, Ivar Stukolkin, Kristina ?migun, Jaan Talts, Jüri Tarmak, Svetlana T?irkova-Lozovaja, Jaak Uudmäe, Andrus Veerpalu.

Erika Salumäe,
kahekordne olümpiavõitja

blog comments powered by Disqus