Tõeliselt vajalik traditsioon

Lossipäev, mis varem ka Põltsamaal veinipäeva nime on kandnud, on piirkonna inimeste jaoks kujunemas vajalikuks traditsiooniks. Nagu tänasest tänavaküsitlusest selgus, peavad lossipäeva vajalikuks ka need inimesed, kes ise seal erinevatel põhjustel ei osale.

Rääkimata kauplejatest, sest paaril viimasel päeval on korraldajad pidanud kauplema tulla tahtjatele juba “ei” ütlema. Hoolimata sellest, et lossipäeval toimuva käsitöölaada näol on tegemist ehtsa käsitöölaadaga, kuhu Leedust ja Poolast pärit kauba müüjatel asja pole.

Hästi palju huvilisi toovad kohale lossihoovis tegutsevad erinevad töötoad, kus on võimalik käsitöö tegemise oskusi omandada. Tänasel Põltsamaa lossihoovis peetaval käsitööpäeval pakutakse võimalust meestelegi – nii saavad mehed teada, kuidas aknaid restaureerida või  laastukorvi punuda.

Kuigi vahel võivad külastajad natuke umbusklikudki olla ja Põltsamaad linna väiksuse tõttu just eriti tõsiselt võetavaks käsitöölaada pidamise kohaks mitte pidada. Kuid hiljem avaldatakse imestust selle üle, et nii väikeses kohas sedavõrd esindusliku käsitöö müümise ja käsitöö tegemise oskusi demonstreeriva ning õpetava üritusega hakkama on saadud.

3.juuli 2010

blog comments powered by Disqus