Tipptasemel vene kultuurikollektiivid tulevad Kuremaa lossi

Homme Kuremaa lossis toimuval kontserdil Suur Rahvuskultuuride pidupäev esinevad mitmekülgse tunnustuse ja populaarsuse pälvinud vene kultuurikollektiivid rahvamuusika ansambel Zlatõje Gorõ  ja tantsustuudio Graatsia.


  1. aastal loodud ansambel Zlatõje Gorõ on ainus vene rahvamuusikaansambel Eestis, millel on nii vokaal- kui ka instrumentaalkoosseis. Kõik laulude töötlused ja interpretatsioonid on loodud ansambli kunstilise juhi Igor Jermakovi poolt. Jermakov on lõpetanud Harkovi Konservatooriumi bajaani, orkestrijuhi ja pedagoogika erialal. Repertuaari kuuluvad vene, ukraina, valgevene ja kasakate rahvalikud laulud ning instrumentaalsed omatöötlused lauludest.

Praegusel momendil kuulub ansambli koosseisu 19 inimest: vokaalgrupis seitse naist ning instrumentaalgrupis kolm domrat, domra-alt, balalaika, bajaan, kaks akordioni, basskitarr, klaver, balalaika-kontrabass ja trummid.

Zlatõje Gorõ on esinenud kontsertidega ja osalenud rahvusvahelistel festivalidel Moskvas ja teistes Venemaa linnades. Samuti Soomes, Bulgaarias ja Viljandi Pärimusmuusika Festivalil. 2008 saavutati esimene koht vokaalansamblite konkursil Vesiktamme Lauluratas.

Publiku ette astub ka Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi tantsustuudio Graatsia, mida juhendab Jelena Ahmedova. 2015. aastal võitis Graatsia peaauhinna VIII Vene Koolide ja Tallinna Gümnaasiumide loomingulisel konkursil „Northern Ligths”.

„Kontserti Suur Rahvuskultuuride pidupäev juhib näitleja, lavastaja ja laulja Eduard Toman, kes ka ise lauludega esineb. Sündmus algab kell 13.

„Kasutagem siis suurepärast võimalust saada koduläheduses osa tipptasemel rahvuskultuuri tutvustavast kontserdist,” ütles sihtasutuse Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus juhatuse liige Tiina Tegelmann.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus