Tilk pori rikub ämbritäie vett

Minult küsitakse, miks ma astusin kõige hullemasse erakonda. Leian, et rahvas elab pimeduses ja tahan tõde päevavalgele tuua.

Olen sündinud rohelise mõtteviisiga. Roheline elu peaks olema normaalne elu, see peaks olema jõud.

Nüüd tean, mis meie erakonna maine alla on viinud. Olin  28. ja 29. mail Tallinnas  roheliste üldkoosolekul. Hääletasime taas erakonda tagasi kõige rohelisema mõtteviisiga inimesed, kes olid erakonnast välja heidetud, sest nad ei meeldinud Marek Strandbergile.

Just viiendik koosolekul viibinutest ehk Marek Strandbergi punt rikub ära roheliste erakonna maine.

Ülejäänud, targad ja haritud inimesed, muretsevad kliimamuutuste, rahva tervise, rämpstoidu, mürkide tarvitamise ja looduse hävimise pärast.

Kahjuks on meie erakonna tüüri juures võhikud, kes elu ei tunne, või napib neil tervet mõistust.

Mina isiklikult olen loodust 67 aastat jälginud — muutused on selle aja jooksul katastroofilised! Kõike seda põhjustab totaalne kapitalism. Maad ei harita normaalselt, vaid tapetakse, see kõik annab vastulöögi.

Marek Strandbergi  arvamus, et põllumehed peaksid ostma endale uued, biokütusel töötavad masinad, sest neid müüakse liisinguga, ei ole mõistlik, sest põllumeestel on veel vana tehnika eestki maksmata. Kui tuleb ikaldus, ei jää üle muud kui metsa puu alla kolimine või enesetapp.

Mis meie rahvast oma kodumaal ees ootab? Siberisse küll enam ei saadeta, kuid euroriigis on uued ja hullemad seadused.

 

KOIDU TOMBERG, Eestimaa roheline

blog comments powered by Disqus