Tiiu Müür avas Jõgeval taas hambaravikabineti

Eelmisel nädalal avas Jõgeva kesklinnas turuplatsil hambaravikabineti hambaarst Tiiu Müür, kes taasiseseisvunud Eesti algusaastail alustas Jõgevamaal esimesena tegevust erahambaarstina. Vahepeal tegi ta aastaid erialast tööd Helsingis.


Tiiu Müüri sõnul oli hambaarstitöö Soomes atraktiivne ja edukas, kuid koduigatsus ajendas Eestisse naasma. “Nii otsustasin Jõgeval hambaravikabineti avada. Sobivad ruumid sain turuplatsil , kohvik Ateljee vastas paiknevat Jõgeva majandusühistule kuuluvas hoones. Saime selle ettevõttega väga hästi kokkuleppele.”

Doktor Müür ja tema assistent Merit Viitman tegelevad hammaste ravi ja proteesimisega. Kabinetis on hambaröntgen. Septembris alustakse pärlipesuga, mis tähendab hammaste sügavpuhastust. “Hambaravikabinet on avatud nn turupäevadel ehk teisipäeval ja neljapäeval. Tarvis on registreerida. Valuga patsiente võtame vastu ka väljaspool järjekorda,” ütles Tiiu Müür, kes lõpetas hambaarstina Tartu ülikooli 1984 aastal. Üheksakümnendate aastate algul alustas ta Jõgeval esimesena erahambaarstina.

“Eestimaa inimeste hammaste seisukord, eriti maapiirkondades, on muret tekitav. Usutavasti võimaldavad aga hiljuti kehtima hakanud hambaravihüvitised senisest sagedamini  ravile tulla. Ravikindlustatud täiskasvanud saavad ühe aasta jooksul kuni 30 eurot hüvitist haigekassa poolt. Need, kes juba praegu hüvitist saavad (vanadus-ja töövõimetuspensionärid, üle 63 –aastased, rasedad, alla 1-aastaste laste emad), suurenenud hambaravivajadusega isikud  saavad juulist 2017 aasta jooksul kuni 85 euro väärtuses hüvitist. Kallis rahvas, ärge jätke kasutamata riigi hüvitist. Ka on mul leping haigekassaga,” selgitas ta.

Tiiu Müüri hambaravikabineti ooteruumi kaunistavad lilled. Järjekorras ootavate patsientide jaoks on televiisor. “Majandusühistu alustab peagi hoone fassaadi uuendamiskuuriga. Pärast seda rakendame hambaravikabinetis tööle nüüdisaegse ventilatsiooni ja paigaldame hoonele valgusreklaami,” ütles Müür.

“Olen üks Tiiu Müüri ammustest patsientidest, kes ootas, mil ta Soomest tagasi tuleb. Hea, et nüüd on põhjalike teadmiste ja suurte kogemustega hambaarst taas Jõgeva ehk oma kodupaiga inimeste tervise eest hoolitsemas,” ütles Jõgeva sotsiaalkeskus Elukaar juhataja ja Jõgeva linnavolikogu liige Heli Raevald.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus