Tige pilk läbi mustade prillide

Mind pani imestama Ants Tihu kiri ?Kõik tööd ei nõua palju raha? 14. detsembri Vooremaas. Nii palju sappi nii vähestes ridades!

Kõigepealt üsnagi ebaõiglane ja isegi solvav hinnang Vooremaale. Ta kirjutas: ?Kes maksab, tellib ilmselt ka ajalehe sisu.? Minu teada ei maksa Vooremaale keegi peale, leht peab end ise üleval. Ei saa öelda, et lehes puudub kriitika ja arvamustevahetus.

Et Vooremaa kriitikat ei pelga, näitab seegi, et Tihu arvamus ära trükiti. Kõmuleheks Vooremaa ei püri ja hea seegi!

Õlgu kehitama paneb ka Jõgeva kesklinna kohta öeldu. Räägitakse Keskuse pargi räämas metsast, kus polevat vist sada aastat oksi lõigatud. Milliseid oksi ja milleks tuleks mitmekümneaastastel puudel lõigata? Ega kirja autor ometi taha, et need puud tuleks ära nudida nagu tänava ääres traatidesse kippuvad?

Ei tea, mismoodi kaubahalli peaks ajakohastama ja veel nii, et see ei nõuaks palju raha?

Läbi mustade prillide vaadates jääb kirja autoril märkamata, et just kesklinnas on tänavu väga palju ära tehtud. Kesk-Eesti Ärikeskus on saanud hoopis teise ilme. Kõnniteed seal ja kaubahalli juures ning uued parkimiskohad on muutnud liikluse mugavaks ja ohutuks.

Tunnustavalt tuleb märkida ka kultuurimaja pargi kõnnitee parandamist, kus tõsteti kõrgemale vihmahoogude ajal vee alla jäänud teeosa. Kui korralikule kõnniteele eelistatakse selle kõrval poris müttamist, siis on see kõndijate endi valik.

Nii et kui mustad prillid eest ära võtta ja selgema silmaga vaadata, siis see nii hull ei olegi.

HERBERT SÖÖDE

blog comments powered by Disqus