Tige metsisekukk ründas jahimeest

Jahimeeste sõnul on Laiusevälja ümbrusse jääv piirkond hundijälgi täis, kuid veidike lund on vaid võsaalusel maal ja metsateedel, okaspuumetsa all on maa aga must ja hundijälgi väga raske märgata. Nii jäädigi laupäeval ja pühapäeval korraldatud suuremal hundijahil tühjade kätega. Küll tekitas aga nalja ja elevust, kui neile lähenes veritseva sõrmega Arvo Tooming, süles  isemoodi saak.

“Uurisin parasjagu metsaalust: hundijälgi polnud seal enam näha, kuid kändudel ja okstel oli õige palju huvitavaid seeni, mis tundusid justkui värsked olevad. Järsku kuulsin: keegi tuleb robinal minu selja taha ja teeb “lakat-lakat” kurja häält. Pööran end ringi ja näen ? minust kõigest mõne meetri kaugusel krääksub laialilaotatud tiibade ja sabaga tige metsisekukk. Hiilisin vagusi talle veel lähemale ja hakkasin pildistama ? sellist pilti ei näe ju iga päev!  Sain vaid paar klõpsu teha, kui ta mulle rindu kargas. Suur lind kisas kõvasti, küünistas ja lõi mind nokaga. Ju tahtis mind sarjata, et miks ma tema pärusmaale tükin,” rääkis Arvo Tooming. Metsise- ja tedremängu on ta näinud varemgi, see oli sügaval stagnaajal, kui neid tohtis veel küttida. Tollal pidasid jahimehed uhkuseasjaks, kui nende kodus ilutses tedretopis. Arvo pole metsisele varem jahti pidanud, nüüd õnnestus teha aga veretu fotojaht.

Jahimeeste arvates ajendas metsist ründele  mehe seljas olnud erksavärviline jahiohutusvest, mis tundus linnule aga ohtlik olevat. Hallika noka ja suuruse järgi otsustades oli tegemist vana tedrekukega. Kui jahiseltskond oli nüüd juba üsna rahulikult süles kükitavat lindu imetlenud ja need, kellel moodsam mobiiltelefon, ka mõne pildi teinud, lasti lind lahti.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus