Tervitame, Rally Estonia!

Nüüd on selge. Tänavu juulis saavad Jõgevamaa teed tunda tõelist kiirust, kui FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia maakonda puudutab. Sedapuhku saavad kiireid autosid tervitada Mustvee ja Peipsiääre vald. Selle kandi inimesed on kultuurilooliselt külalislahked ja sõbralikud. Ja korraldajadki kinnitavad, et on tunda, justkui oleks rallit pikisilmi siiakanti oodatud.
Rally Estonia aitab Jõgevamaa elu kindlasti üksjagu turgutada. Tuua siia külalisi lähemalt ja kaugemalt ning pakkuda omanäolisi teid ja loodust. Ning muidugi tutvustada Peipsiäärset kultuuri kogu selle ilu ja võluga.
Ent see tähendab, et ka Jõgevamaa inimestel tuleb endast kõik anda, et meist ka mujal positiivses võtmes räägitaks. Ehk siis, pakume külalistele mõistliku hinnaga ulualust ja loomulikult teeme valmis kõikvõimalikud materjalid, mida turistidele tutvustada. Rääkimata sellest, et lepime kiiruspiirangute, külaliste rohkuse ja muidugi natukese müra NING tolmuga. Aga see kõik on seda väärt.
Loodame, et koroonasuvi annab nii palju järele, et saame rahus suurt rallipidu pidada. On ju eestlastest siiski tänu Ott Tänakule rallirahvas saanud ja oma sportlastele tahaks raja ääres ikka kaasa elada. Kuid pingutust nõuab seegi, et eilsest leevenenud piirangud läheneksid täieliku avamise, mitte jälle sulgemise teed. Ilm ei soosi küll väliterrassil kohvitamist, aga sellegipoolest saab taas natuke vabamat elu nautida.

blog comments powered by Disqus