“Tervislikud Noored” korraldasid Põltsamaal teemapäeva

Möödunud laupäeval viis noortegrupp Tervislikud Noored” Põltsamaal Felixhallis läbi tervisepäeva, kus linnaelanikele tutvustati muu hulgas õige toitumise nippe ning näidati ka, kuidas töötab narkokoer.

 

Grupp “Tervislikud Noored” pandi Eesti Energia arenguprogrammi Entrum raames kokku möödunud aasta novembris. Gruppi kuulub neli gümnaasiumiõpilast erinevatest Eesti paikadest: Põlvast, Tartust, Räpinast ja ka Põltsamaalt.

“Meie projekti eesmärk on propageerida ja arendada tervislikke eluviise. Püüame seda teha sportlike tervisepäevadega, kus sõbrad ja pered saaksid uusi teadmisi  mängudes ja huvitavates töötubades,” rääkis noortegrupi liige Kadri Koor.

Laupäeval Põltsamaal läbi viidud tervisepäev oli noorte esimene proovikivi. Kohapeal sai tutvuda nelja töötoaga. MTÜ Spordiklubi Sum Dome juht Jüri Varik rääkis matkamisest, tollitöötajad koos oma neljajalgsete abilistega tutvustasid, kuidas töötab narkokoer, taimetark Mercedes Merimaa rääkis tervislikust toitumisest, Põltsamaa figuurisõprade mentor Merike Kask rääkis tervislikest eluviisidest üldiselt ning MTÜ Vabadussport liikmed rääkisid, mis on slackline.

Poistele pakkus enim huvi slackline

Noored lootsid, et kohale tuleb umbes viiskümmend huvilist, kuid avasündmusel jäi osalejate arv plaanitust veidi tagasihoidlikumaks: huvilisi oli kolmkümmend kuus. Siiski jäädi osalejate arvuga rahule ning eriti hea meel oli ettevõtmise korraldajatel selle üle, et tervispäevale tulid ka SOS lasteküla lapsed. Väiksematele meeldis kõige rohkem narkokoerte töötuba, kus neil avanes hiljem võimalus koertega mängida ning ka ise demonstratsioonil osaleda.

Poistele pakkus enim huvi slackline’i töötuba, kus postide või puude vahele pannakse üles kummiriba, mille peal saab igasuguseid trikke teha. “Paljud nägid sellist asja esmakordselt.  Kõik soovijad said proovida lindil kõndimist ning said näha ka oma ala proffide trikke,” vahendas oma grupi blogi kaudu Kadri Koor.

Mercedes Merimaa juures räägiti näiteks sellest, kas  brokolit süües on võimalik lihasmassi kasvatada ning et sojahelbed on tervislikuks alternatiiviks rasva- ja e-aineterohketele kartulikrõpsudele. Veel said huvilised maitsta võilillekohvi, nõgesekotlette ning idusid. Tagasiside oli vägagi positiivne.

Sportlik tervisepäev Taevaskojas

Matkamisest rääkis Jüri Varik, kes on palju ilmas ringi rännanud. Lastele meeldisid pildid ja jutud eksootilistest paikadest ning huvituti ka matkatarkustest. Matkasõber oleks võinud vabalt oma matkatarkuste ja reisijuttudega ka terve päeva sisustada, kuid paraku oli iga töötoa jaoks ette nähtud kindel aeg.

Noortel on plaan veel tulevikuski samasuguseid ettevõtmisi korraldada. “Mõttes mõlgub meil juba uus üritus, mida plaanime teha suvel Taevaskojas. Seal tõotavad töötoad tulla sportlikumad ning veel põnevamad,” rääkis grupi “Tervislikud Noored” plaanidest Kadri Koor.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus