Külas oli Eva Valksaar Põltsamaalt, kes kõigepealt kõneles kokkutulnutele, kuidas teha õigesti kepikõndi, mismoodi see mõjub ja millised peavad käimiskepid olema. Siis kutsus ta aga rahva õue rahvamaja ette murule, kus asuti koos soojendusharjutusi tegema. Seejärel jagas külaline kõikidele osalejatele välja kaasa võetud kepid ja ühiselt asuti teooriat praktikasse viima. Kepikõndi soovitas Eva Valksaar teha pigem pehmemal pinnasel nagu kruusateel või metsarajal, sest asfaldil käimine pole jalgadele hea. “Kui meie Pajusi park korda saab, siis hakkame seal kepikõndi tegema. Aasta pärast kutsume ehk Eva Valksaare uuesti vaatama, et kas me oskame ikka õigesti kõndida,” lubas rahvamaja perenaine Aili Soolepp.
Õhtupoolik jätkus koos perearsti Külli Paali ja velsker Reet Kaldiga. Külli Paal rääkis praegu levivatest haigustest ja sellest, kuidas neid ennetada ning ise ennast käepäraste vahenditega aidata. See oli õpetlik ja praegusel aastaajal kahtlemata ääretult vajalik jutt kõikidele osalejatele, keda oli kokku tulnud väga erinevas vanuses. Soovijatel oli võimalus lasta mõõta oma vererõhku, veresuhkrut ja kolesteroolitaset. Numbrid jäid muidugi igaühe enda teada, küll aga oli meedikutest külalistel põhjust märkida, et kokku tulnud rahvas oli üldiselt hea tervise juures ja järelikult elatakse tervislikult.
Nagu vestlusringi puhul ikka, istuti pärast ühisesse tee- ja kohvilauda. Samal ajal näitas Heino Sutting videot vallavanema vastuvõtult 22. veebruaril. Nii said pidulikust aastapäevapeost osa needki, kes seal ei viibinud.
Järgmiseks vestlusringiks kogunetakse ilmselt ülestõusmispühade paiku.
VAIKE KÄOSAAR