Terviseradadel üritatakse rekordit

Kui maakonna meistrivõistlused suusatamises olid Kuremaa radadel ära peetud juba kaks päeva enne avamist, siis esimesel avamisjärgsel võistlusel osalesid maakonna suusasprinterid. Valgustatud radu proovida said aga ka kõik teised suusahuvilised.

Pühapäeval, 25. veebruaril kella 12-16 toimub kõigil Eesti Terviseradade süsteemi kuuluvatel terviseradadel, Kuremaal ja Palal sealhulgas, rekordiüritus, millest oodatakse osa võtma kõiki suusatamist ning tervisejooksu või -kõndi harrastavaid inimesi. Rekordiüritus seisneb võimalikult paljude inimeste üheaegses suusatamises või liikumises.

Avatud on suusalaenutused ning hoolitsetud on autode parkimisvõimaluste eest. Ürituse korraldaja, Eesti Terviseradade SA juhataja Jaanus Pulles kutsub kõiki inimesi rekordi püstitamisele kaasa aitama:

?Et meie ühine rekordiüritus õnnestuks ning saaksime olla tunnistajad eestimaalaste uuele maailmavallutamisele, on iga inimese panus äärmiselt oodatud. Õnnestumise korral teeme ühiselt tiiru ümber maakera ehk läbime enam kui 40 000 kilomeetrit,? rääkis Pulles.

Ta lisas, et peale rekordi püstitamise on ürituse eesmärk tutvustada inimestele nende kodukandi looduslikke terviseradu ja kutsuda kõiki sinna mõnusalt aega veetma.

Kõik osalejad registreeritakse Tallinna Ülikooli rekreatsioonieriala tudengite abil ning üles märgitakse iga suusataja poolt läbitud kilomeetrite arv. Läbitud vahemaad summeeritakse ning tulemuse teeb Eesti Terviseradade SA teatavaks pühapäeva õhtul. Lisainfot saab kodulehelt www.terviserajad.ee.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus