Tervisepäevad panid liikuma üle poole tuhande inimese

Möödunud pühapäeval peeti spordihoones Virtus tervisepäevade finaalsündmus. Lõppenud hooajal peeti tervisepäevi lisaks Jõgeva linnale ka Jõgeva vallas ning ühtekokku võttis neist osa umbes viissada inimest.

 

Lisaks tavapärastele Jõgeva staadionil korra kuus peetud tervisepäevadele, ühendati tänavu selle rahvaspordisündmuse sarjaga ka liikumispäevi ja võistlusi Jõgeva vallas. Mõned neist olid spetsiaalselt korraldatud, nagu näiteks liikumispäev Kassinurmes, kepikõnd Kuristal ja rattamatk Jõgeva vallas. Teised olid juba traditsioonilised spordisündmused, mis sel korral lihtsalt sarja liideti, näiteks ka Jõgeva aleviku viie silla jooks ja Kuremaa ujula perepäev.

Populaarseks kujunes teipimise töötuba

Veidi enam kui pool aastat väldanud tervisepäevade sarjas lõi tänavu kaasa umbes viissada tervisesportlast. Varasematel aastatel on osalejate arv jäänud paarisaja piiresse. Tervisespordi hooaeg on läbi viidud ka Jõgeva vallavalitsuse ja linnavalitsuse projekti “Inimesed liikuma” raames. Tänase hooaja kokkuvõttes võivad korraldajad rahuliku südamega öelda, et nad panid palju inimesi liikuma ja projekt oli edukas.

Sarnaselt varasemate tervisepäeva sündmustega, pakuti ka finaalüritusel tegevust iga tervisesportlase maitsele. Päev algas tänavuaastase aeroobikakuninganna tiitli võitnud Maris Tamme juhendatud soojendusvõimlemisega. Jõgeva haigla füsioterapeut Martin Toht tutvustas kinesioloogilist teipi ehk ülipopulaarset sporditeipi, mida kannavad paljud sportlased. Kinesioloogilist teipi on näinud kindlasti need, kes jälgivad televiisorist spordivõistlusi või tegelevad ise aktiivselt sportimisega. Viimastel aastatel on see saanud väga populaarseks spordivigastuste ravimise vahendiks. Martin Tohti teipimisõpetus osutus nii populaarseks, et see kestis kolm korda kauem, kui plaanis oli.

Üks sõbralik pere

Taas oli Jõgeval külas kulturist Esta Pilt, kes näitas huvilistele, milliseid vahendeid kasutada kodus ja jõusaalis, et oma keha vormi saada. Sportlane rõhutas, et alati ei pea minema jõusaali ning maksma selle eest palju raha. Kõik võimalused paremat  vormi saavutada on olemas ka igaühel kodus. Näiteks saab hantleid asendada veepudelitega ning võimlemiseks on tarvis vaid paari ruutmeetrit põrandapinda. Siiski tõdes Esta Pilt, et sageli on kodus treeningrutiini hoida raskem kui jõu- või aeroobikasaalis. Ta rõhutas ka, et ainult trenniga oma keha vormi ei saa, vaid tuleb ka õigesti toituda. Menüüst tuleb välja praakida suhkur ja saiakesed ning asendada need näiteks muna ja kohupiimaga.

“Üleüldse hooajast rääkides jäime kõigega rahule. Väga hea meel on ka selle üle, et näiteks vabas õhus korraldatud tervisepäevi toetas alati kaunis ilm. Ja kui viimasel staadioniüritusel puhusid veidi jahedamad tuuled, aitas külmalinna kodune südamesoojus kõikide tervisesportlaste näole sõbraliku naeratuse manada, sest tervisepäevadel osalejatest on moodustunud suur ja sõbralik pere! Nii ongi iga kuu toimuvad tervisepäevad tõestanud ennast sellega, et õhtuti pole valgustatud linnastaadion  tühi, vaid seda kasutatakse üha aktiivsemalt. Kes teeb tervisejooksu, kes kõnnib keppidega või lihtsalt jalutab. Jõgeva linlased on muutunud liikuvamaks ja seda on nii hea tõdeda,” rääkis üks tervisepäevade korraldajatest Andres Niinemäe.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus