Tervisepäev Kurepesa talus

Möödunud laupäeval kogunes Maarja-Magdaleena keskuses kunagises võitööstuses asuvasse Kurepesa tallu üle kahekümne huvilise. Maitsti talu perenaise Ilme Roosmäe valmistatud tervislikke toite. Eriti pakkusid elevust ja jutuainet hõrgud salveilehed taignas, mis kõikide meelest väga head olid. Uue toiduna pakkus perenaine ka ?nõiapisaraid?. Mida kõike see aga sisaldab,  jäägu siinkohal üllatuseks neile, kes Kurepesa talu tulevikus külastavad. Niisama nagu ravimtaimedest valmistatud joogi ?Amor? koostiski. Kõikidel tervisepäeval osalejatel oli võimalus juua ka raviteed enda valitud taimedest.

Korraldati viktoriin ?Tea ja tunne ravimtaimi?, kus õiged taimed tuli ära arvata välja pandud kolmekümne ühe taimeliigi hulgast. Parimatele olid auhinnaks ravivihad ja eelnevalt püramiidi energiaga laetud ravimtaimede kimbud.

Endine kohalik arst Kaljo Talusaar pidas kokkutulnutele loengu sellest, kuidas hoida tervist ja jääda terveks. Päeva lõpus mindi Kurepesa talu aeda ekskursioonile, kõnniti ravimtaimede peenarde vahel ning igaüks võis seal kasvavaid ravimtaimi oma silmaga näha ja käega katsuda. Soovijatel oli võimalik viibida ka Vaikuse toas ja külastada aroomitelki, tutvuda Kuldse toa maagiaga, lesida püramiidi all ning käia kiviringis.

Hiljuti käis Kurepesa talu perenaine Ilme Roosmäe Soomes oma teadmistele lisa hankimas. Tulevikus on tal plaanis valmistama hakata veel spetsiaalseid saunamütse, saunapatju ja -linakesi. Kes aga sügisel Kurepesa tallu sattub, saab ilmselt oma käega võtta seal kasvavaid ehtsaid viinamarju.

Sügisel on Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsil kavas Vahi külas Konni talus järjekordne traditsiooniline üritus vanadest talutöödest ja kommetest.  

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus