Tervisepäev kogu Torma valla rahvale

Kolmapäeva, 10. augusti hommikul korjati bussiringiga Torma valla küladest huvilised kokku ning sõidutati Vaiatu rahvamaja juurde. Tulijad olid enamasti eakad inimesed, kuid oli ka keskealisi. Toimus tervisepäev kogu Torma valla rahvale.

Päeva juht oli Heino Konsa. Ta mängis lõõtspillil lustakaid lugusid ja laulis ka kaasa.

Tervisepäeva avasõnad lausus Torma vallavanem Riina Kull. Seejärel tervitas üritusele tulnuid Riigikogu liige Mati Kepp. Temaatilise kõne pidas Torma koguduse õpetaja Jaan Nuga.

Rahvamaja ruumides olid Jõgeva haigla eriarstid valmis inimesi vastu võtma. Määrati veresuhkrut, kolesterooli, mõõdeti vererõhku ja võeti muid analüüse.

Rahvamaja eesruumis laual olid Saare ürdiaia spetsialisti Maili Siimani raviteed. Ta ei olnud nõuannetega kitsi ja selgitas mitmete taimede raviomadusi.

Väga asjaliku loenguga esines professor Selma Teesalu, kes rääkis osteoporoosist ja looduslikest ravimitest. Lektoril tuli vastata paljudele küsimustele. Näidismaterjalina olid tal kaasas ka paljude ravimite pakendid.

Juba oligi aeg nii kaugele jõudnud, et tervisepäevalised kutsuti keha kinnitama. Pärast seda selgitas Eva Valksaar tervisekäimise vajalikkust. Mindi õue ja Eva Valksaar demonstreeris kepikõndi. Paljud proovisid seda ka kaasa teha.

Kõikidele esinejatele öeldi tänusõnad ja ulatati lilli. Tervisepäeva korraldamine oli tähtis ettevõtmine, sest Jõgeva haigla eriarstide juures said inimesed teavet oma tervisliku seisundi kohta. Palju oli abi ka analüüsidest.

Südamlik tänu tervisepäeva korraldajatele ja arstidele. Loodan, et taoline ettevõtmine ei jää viimaseks.

ALEKSANDER KÕRGESAAR,
tervisepäevast osavõtnu

blog comments powered by Disqus