Tervisenurgad said hinnatud

Novembris kuulutas Tabivere valla tervisenõukogu välja omapärase konkursi. Nimelt kutsuti valla asutusi, ettevõtteid, seltsinguid ja muid kollektiive koostama tervishoiuteemalist nurka, kusjuures konkursil osalejatele anti ülesande lahtimõtestamiseks täielikult vabad käed.

Osalemisaktiivsus oli üllatavalt suur: oma nägemuse tervislike eluviiside propageerimisest esitas 12 asutust ja kollektiivi. Enamasti oli koostatud väljapanek kirjandusest, plakatitest ja fotodest, mis tuletavad meelde füüsilise aktiivsuse ja värskes õhus viibimise vajalikkust, mahetoidu ja vitamiinide tervislikkust. Oli ka kaetud puuviljalaudu, pandud kõigile tarvitamiseks välja vitamiine jne. Näitus tervislikke eluviise propageerivast kirjandusest oli koostatud kõigis kolmes valla raamatukogus — Tabiveres, Maarja-Magdaleenas ja Elistveres, kusjuures nende raamatute laenutamine aktiviseerus kohe.

Omapärase lahenduse leidis Juula külaselts, kus ühel pühapäevasel õhtupoolikul külamajas kokku saadi, et rääkida viirushaiguste vältimisest ja ravist, süüa tervislikke suupisteid ja juua taimeteesid. Külamajja tuldi jalgsi, et rõhutada värskes õhus liikumise vajalikkust, ning kandes tõrvikuid ja laternaid, et tuletada meelde vajadust olla pimedas nähtav.

Jõgeva maakonna tervisenõukogu liikmed Kadi Eessaar, Kalmer Lain ja Eha Anslan tegid eile pärast pikemat kaalumist järgmise otsuse.

Esikoha vääriliseks tunnistati nii Tabivere lasteaia Villi rühm kui Tabivere raamatukogu, auhinnaks lõuna- või õhtusöök ja Tabivere Vabaajakeskuse saunade kasutamine või  tund bowlingumängu. Teist ja kolmandat kohta välja ei antud, küll aga said lohutusauhinna ehk suitsuanduri

Juula külaselts, Kõrenduse küla seltskond, Tabivere Vallavalitsus ja seltsing Lumeroos. 

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus