Tervisekeskus laiendaks teenustepaketti

MTÜ Lustivere Hooldekodu juhataja Hille Uus plaanib asuda tegelema hooldekodu taga jõe äärsel kinnistul asuva seni tühjalt seisva hoonega, kuhu on kavas rajada tervisekeskus.

Kui inimesel on hingemure või on ta oma igapäevaprobleemidest väsinud ja soovib rahu, vaikust ning lõõgastust, siis just hetkel veel ehitajaid ootavas hoones niisugust tervist parandavat ja hinge kosutavat teenust pakkuma hakata tahetaksegi. 

Külalistetoad leevendavad ruumipuudust

Kui see maja korda saab, siis hakataksegi seal pakkuma psühholoogi teenust, samuti on plaanis rajada sellesse hoonesse massaažituba ja saun. Võib-olla saab seal olema ka valgusteraapia.

Tulevase tervisekeskuse hoone teisele korrusele plaanitakse välja ehitada külalistetoad. See annaks edaspidi võimaluse viia hooldekodu kliendid ajutiselt mõisamajast tervisekeskuse hoonesse. Klientide ümberpaigutamine on tulevikus vajalik selleks, et mõisahoones saaks alustada saalide remontimisega.

“Mõisahoone suurest saalist pääseb nelja tuppa, kus elavad meie hoolealused. Kuhu saaks paigutada need inimesed praegu juhul kui saalis algaksid remonditööd?“ arutles Hille Uus.  Ma loodan et projekteerimine algab juba järgmisel kuul.“  Ka tervisekeskuse rajamiseks loodetakse abi saada LEADER meetmest. Umbes kaks miljonit krooni oleks hooldekodu juhi arvutuste kohaselt tervisekeskuse ehitamiseks raha tarvis. 

Huvitav atraktsioon ka mõisahoone torn

Tegelikult on huvitav atraktsioon ka Lustivere mõisahoone torn. Paraku pole torni tõusmiseks hoonel eraldi sissepääsu, vaid sinna tuleb minna läbi hoone koridoride. Praegu on ajaloolise hoone saalid ja koridorid sellises seisukorras, et külalistele neid eriti eksponeerida ei soovita. Teisalt ei saa mõisahoone tornist tekitada ka turismiatraktsiooni, mida hakkaksid külastama terved bussitäied inimesi. Ehkki turiste on Lustivere mõisahoonet vaatamas käinud küll. „Olen siit korduvalt turismibusse mööda sõitmas ja meie maja juures peatumas näinud,“ rääkis hooldekodu juhataja. Samas tuleb arvestada tõsiasjaga, et mõisahoones tegutseb ikkagi hooldekodu ja turistid tekitaksid seal paratamatult soovimatut kära ning hoolealuste kodurahu saaks tugevalt häiritud. Pigem on esialgu oodatud hoonega tutvuma inimesed, kellel olemas tõsisem huvi Lustivere mõisahoone vastu. Olgu sellisteks inimesteks näiteks endise mõisaomaniku järeltulijad. “Niisugustel inimestel on mõisahoone vastu siirad tunded,“ rõhutas Hille Uus.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus