Tervis on korras, kui viirus sisse ei löö

Just nii ütles üks volikogu liige pärast Jõgeva volikogu esimehe otsust lahkuda juhtivalt kohalt ning siirduda Harjumaale, viidates sellele, et koalitsiooni tervis on hoolimata koroonaviiruse jõudmisest Eestisse siiski korras.


Seda, et koalitsioon Jõgeva vallas püsib ning tülideks alust pole, kinnitasid kõik Vooremaaga vestelnud inimesed ning ütlesid, et muretsemiseks pole põhjust. Võib-olla ei olegi, kuid volikogu esimehe avaldus tuli sellegipoolest kõigile üllatusena. Juba seepärast, et tegemist oli aktiivse inimesega ka väljaspool parteikoridore. Ja võib-olla ei osatud mõelda, kes võiks Meituse kingadesse astuda. Kaotus on ühe valla jaoks kindlasti suur.
Tahaks loota, et lähinaabritele omast võitlust Jõgeval toimuma ei hakka. Et erimeelsused lahendatakse vaikselt ning umbusaldamisele ja võimuvõitlusele energiat ja aega ei raisata. Ilmselt jäi paljudel rusikas taskusse pärast ühinemislepingu mahahääletamist ning selle järelvõnkeid on oodata veel pikka aega. Kas varem sõlmitud lepped pidasid või mitte, jääb kokkuleppijate südametunnistusele.
Eestisse jõudnud koroonaviirust arvestades võiks soovida tervist nii naabrile kui ka volikogu liikmetele. Et võimupalavik südant ja meelt ei segaks ning nohu ja köha mõtlemist ei takistaks. Olgu silmapiir südame kõrgusel, nagu ütles Tartu linnapea Urmas Klaas oma vabariigi iseseisvuspäeva kõnes. Las jagub vastutustunnet ja südant, et teha parimaid otsuseid ning keskenduda sellele, mis oluline: viia edasi valla elu.

blog comments powered by Disqus