Tere tulemast Kaasmaalase vahendusel sinasõbraks saama!

Naljatledes on öeldud, et demokraatia sündis saunas (termis) umbes 2500 aastat tagasi. Eks siin ole tõetera sees, sest termid olid antiikajal kümblusasutused, millest kujunesid avaliku elu keskused. Kreekast levisid saunad Rooma, Euroopasse, Läänemere äärde ja peagi edasi üle Uuralitegi.

Esimese Kaasmaalaste lehekülje teemana otsustasime teile, head Viru Prospekti ja Vooremaa lugejad, pakkuda lugemist saunateemal, mis peaks meid häälestama vabale, siirale ning puhtale rajale, millel koos läbi 14 kuu liikudes saame sundimatult vestelda ja elada kaasa elule Viru-, Voore- ja Võrumaal. Meid, võrulasi, teeb kadedaks, et Toila spaahotellis on nii palju erinevaid saunu. Samuti on kuulsad Laagna hotelli saunad. Nii kirjutame seekord oma maakonna saunatalust, kus tulevikus ootab teid, head lugejad, paarkümmend erinevat sauna. Saunatalu võib aga külastada ka juba täna, sest Rõuge külje all ootab teid praegu viis erinevat sauna.

Saagu need leheküljed sillaks Narva, Jõgeva ja Võru vahel – see on meie eesmärk.

Meie lugejaid ei tohiks kohutada, et Võru on Narvast 250 kilomeetri kaugusel ja Jõgeva täpselt poolel teel. Kaasmaalaste lehekülgedel pakutavad erinevad teemad peaksid neid vahemaid piltlikult öeldes lühendama.

Tänu Viru Prospekti tublile kollektiivile ja MTÜ-le Lead peaks meie kolme ajalehe Kaasmaalaste lehekülgedel paberlehe lugejate arv 50 000 piirimaile küündima. Veebilugejate arvu ei julge ennustadagi.

Tere tulemast Kaasmaalase lehekülgede vahendusel sinasõbraks saama!

i

KALEV ANNOM, Võrumaa Teataja peatoimetaja

blog comments powered by Disqus