Televooru pääsejad selgunud

Tabivere rahvamajas laulsid möödunud laupäeval võistu Jõgevamaa valdade-linnade tublimad laululapsed, et selgitada välja konkursi “Laulukarussell” televooru pääsejad. Teleekraanil saame peatselt laulmas näha Sidelle Miljandit Põltsamaa vallast, Trevor Norki Torma vallast ja Imre Nõmme Pala vallast.


“Laulukarusselli” maakondlik eelvoor kandis pealkirja “Laste laulurõõm” ja sellel astus üles 32 laululast maakonna üheteistkümnest omavalitsusest. Esindamata olid vaid Puurmani ja Saare vald, Põltsamaa linn oli seevastu keskmises ja vanemas vanuserühmas välja pannud koguni kaks võrdselt head lauljat.

Lauljaid hindasid Vanemuise teatri ooperi- ja operetisolist Merle Jalakas, laulupedagoog Viviane Kallaste ja Maarja-Magdaleena segakoori laulja Marika Taukul.

Lihtne nende töö kindlasti polnud, aga kõigi tublide ja toredate laululaste hulgast tuli siiski televooru pääsejad välja valida.

Õega koos

Nooremas vanuserühmas tunnistati võitjaks Sidelle Miljand, kes esitas Karin Muldma laulu “Laulupai läks rändama”, keskmises vanuserühmas Trevor Nork, kes esitas Riine Pajusaare “Poriste põldude laulu”, ning vanemas vanuserühmas Imre Nõmm, kes esitas Juhan Trumpi laulu “Nagu muinasjutt”. Võitjaid juhendavad vastavalt Tiia Kaeramaa, Mare Talve ja Katrin Puusepp.

Imre Nõmmel oli televooru pääsemise üle muu hulgas hea meel sellepärast, et nüüd saab ta seal oma nooremale õele Eha Merinile toeks olla. Kuna viimane käib laulmist õppimas Alatskivil, siis osales ta “Laulukarusselli” Tartumaa eelvoorus ja tuli seal noorema vanuserühma võitjaks.

Imre juhendaja Katrin Puusepp ütles aga, et Imrega on väga lihtne töötada, sest tubli muusikaõppurina (Imre õpib Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli noorteosakonnas klaverit) piisab talle vaid noodi ülevaatamisest, kui võib juba hakata proovi tegema.

Palju poisse

Žürii esimees Merle Jalakas tõdes, et võistluskontserdil oli väga mõnus õhkkond ning laste säravatest silmadest oli näha, et nad tõesti tahavad laulda.

“Tore, et laulmas sai kuulda nii palju poisse,” kiitis Merle Jalakas. Ja tõepoolest: kui nooremas vanuserühmas astusid üles vaid tüdrukud, siis keskmises vanuserühmas valitses suisa poiste ülekaal.

Võistluskontserdi muutis lõbusamaks ja pingevabamaks teadustaja rollis üles astunud kloun Pann ehk Aita Vaher. Ühel vaheajal sai näha ka Euroopa meistrivõistlustel fitnessis pronksmedalile tulnud Endla Vaheri esinemist.

“LAULUKARUSSELLI” JÕGEVAMAA EELVOORU PAREMAD

3-7-aastased

  1. Sidelle Miljand (Põltsamaa vald; juhendaja Tiia Kaeramaa)
  2. Hanna Kendra Kaasik (Pala vald; Malle Sildver)
  3. Emilia Aren (Põltsamaa linn; Tuuli Jukk)

8-10-aastased

  1. Trevor Nork (Torma vald; Malle Talve)
  2. Liisa Kuusik (Jõgeva linn; Riina Lind)
  3. Lauri Vilde (Põltsamaa linn; Meeli Nõmme)

11-13-aastased

  1. Imre Nõmm (Pala vald; Katrin Puusepp)
  2. Aron Rohtla (Põltsamaa linn; Meeli Nõmme)
  3. Margit Miks (Põltsamaa linn; Meeli Nõmme) 

Publiku lemmik: Karl Kurs (Tabivere vald; Triin Saariste) 

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus