Teistmoodi vabariigi aastapäev

Seekordsetes Eesti Vabariigi aastapäeval peetud kõnedes rõhutati, et oli teistmoodi vabariigi aastapäeva tähistamine.
Ka Põltsamaa vallas oli iseseisvuspäeva tähistamine tänavu teistsugune kui eelnevatel aastatel. Rõhuasetus oli pigem 23. veebruari õhtul toimunud üritusel Põltsamaa kultuurikeskuse juures.
Vabariigi aastapäeva tähistati Põltsamaa vallas ka järgneval päeval, 24. veebruaril – niimoodi vähemalt teatati vallavalitsuse koduleheküljel. Sel päeval oli kavas iseseisvuspäeva ürituse korraldamine Vabadussõja Kursi mälestussamba juures.
Hommikul koguneski Kaitseliidu Jõgeva maleva Põltsamaa üksikkompanii hoone ette kümmekond kaitseliitlast, et sõita Kursi Vabadussõja ausamba juurde ning käia läbi ka Puurmani lossi juurest, kust alustas oma sõjateed leitnant Julius Kuperjanov. Plaanis oli külastada ka Aidu lahingu mälestussammast ja Tapiku Vabadussõja võidualtarit.
Rahvast oli kohale tulnud aga ainult Tapikul toimunud vabariigi aastapäeva üritusele.
Võimalik, et info liikumine Põltsamaa valla elanikeni oli millegipärast takerdunud, et rahvast Kaitseliidu korraldatud sündmusel kohal polnud, või see oligi algselt nii plaanitud, et iseseisvuspäeva üritused Puurmani lossi, Kursi Vabadussõja ausamba ja Aidu lahingu mälestusmärgi juures pidid toimuma ilma rahva osaluseta.
TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus