Teiste tehtust on targem õppida kui oma vigadest

Seminar leidis aset Itaalias Piemonte regioonis, tulevase taliolümpialinna Torino lähedal Prakatinatis.

Kokku oli tulnud 50 noortega töötavat inimest 12 Euroopa riigist, esindatud olid Läti, Leedu, Soome, Prantsusmaa, Portugal, Holland ja teised maad.

Alustuseks pidi igaüks kirja panema oma ootused ja hirmud, mis siis soki ja kohvri kujul nöörile riputati, et hiljem võrrelda.

Seminaril olnud loengud olid ka rohkem praktilist laadi ning kujunesid põnevateks mõttevahetusteks. Toimusid mitmesugused loengud, teemadeks näiteks hindamine, meeskonnatöö ning vabatahtlike töövõimalused.

Töötoad olid menukad
Pärast loenguid tutvuti ka üksteisega, sest rahvusvahelised seminarid on hea võimalus luua kontakte tulevaseks tööks ja noorsoovahetusteks.

Seminari jooksul tutvuti paljude huvitavate meetoditega, kuidas tööd põnevamaks ja tõhusamaks muuta. Üheks uudseks kogemuseks oli paljudele päev, mil kasutati open space technology`t. See tähendas, et igaüks, kes soovis mingil teemal arutleda, teatas aja ja koha ning huvilised olid oodatud sel teemal kaasa rääkima.

Samas polnud keegi ühegi rühma juurde kinnitatud, kõigil oli võimalus vabalt liikuda ühest rühmast teise, öelda sõna sekka ja kuulata teiste arvamusi. Oluline oli, et ükski teema ei ole tabu ning kõik mõtted on lubatud. Seekord välja pakutud teemad olid kõik seotud noorsootööga.

Eestlased arutlesid eelarvamuste üle
Menukad olid töötoad, kus vahetati mõtteid erinevate mängude üle, sest niinimetatud energizereid kasutatakse töös noortega ohtralt, et hoida tähelepanu ja lõhkuda suhtlustõkkeid. Samuti oli arvukalt osalejaid rühmas, kus arutleti võimaluse üle minna Euroopast välja ning viia läbi noorsoovahetusi Ladina-Ameerika noortega.

Pinget pakkuvaks ja põnevaks osutus ka eestlaste pakutud teema eelarvamustest, mis ühel rahvusel teise suhtes võivad. Vaieldi ägedalt ja tõestati, et igal rahvuse hulgas on nii paremaid kui halvemaid esindajaid.

Saime teada ka seda, millistena teised eestlasi on ette kujutanud. See ei olnud kiidulaul, pigem vastupidi.

Parema tutvumise eesmärgil toimus rahvusvaheline õhtu, mis on sellistel üritustel traditsiooniline. Iga rahvuse esindajad katsid laua oma maa tavapäraste suupistetega ning tutvustasid nii maad kui oma organisatsioone.

KATRIN MIKK

blog comments powered by Disqus