Teist korda Alatskivile

Täna peetakse Alatskivil Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule keskendatud üle-eestiline koolinoorte etlusvõistluse lõppvoor. Jõgevamaad esindab seal teist aastat järjest Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi XI klassi õpilane Piia Puuraid.

Õiguse taas maakonda esindama minna võitles ta välja märtsikuus Laiuse Põhikoolis toimunud maakondlikus eelvoorus, kus ta esitas Juhan Liivi proosapala Igapäevane lugu” ja Priidu Beieri luuletuse Lootusetu”. Repertuaarivalik oleks talle seekord saatuslikukski saanud: tal oli nimelt kahe silma vahele jäänud juhendi nõue, et just luuletus peab olema vendade Liivide loomingust ja proosapala Juhan Liivi luuleauhinna laureaadi loomingust. See tekitas juhendajate leeris protestigi, konkursil osalenud õpilased olid aga seda meelt, et maakonda peaks ikkagi esindama minema just Piia. Ja nii jäigi. Ainult lõppvooruks tuli tal uus repertuaar valida. Seda tegi ta jälle ise.

Iseennast usaldan ma selles asjas kõige rohkem. Ma ju tean, mis mulle sobib, mis mitte,” ütles Piia Puuraid.

Alatskivil loeb ta Juhan Liivi luuletust Küll on lainete hiilgus ilus” ning katkendit Mats Traadi romaanist Maastik õunapuu ja meiereikorstnaga”. Oma esinemise valmistabki Piia ette oma käe peal: ta on selleks juba piisavalt iseseisev. Alatskivile võtab aga kaasa sõbra – kätt hoidma, nagu ta naljatamisi ütles. Möödunud aastal läks tal seal päris hästi: ta pälvis Tartu maavalitsuse poolt välja pandud eripreemia.

Küsimusele, mis teda etluskonkurssidel osalema innustab, vastas Piia, et talle meeldib lugeda, sealhulgas luulet, ning oma tulevikku seostab ta teatrilavaga.

Mis vendade Liivide loomingule ja Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule pühendatud etluskonkursi maakonnavooru puutub, siis sellel osales üheksa õpilast kuuest koolist: Jõgeva Gümnaasiumist ja Ühisgümnaasiumist, Põltsamaa Ühisgümnaasiumist, Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumist ning Laiuse ja Lustivere Põhikoolist.

Osalejaid oli küll suhteliselt vähe, ent see-eest ei tekkinud ühegi etleja puhul tunnet, et ta on konkursile tulnud lihtsalt sellepärast, et õpetaja käskis. Kõik osalejad teadsid, mis asja nad ajasid, ning oskasid välja tuua tekstis sisalduva sõnumi,” ütles zhürii tööd juhtinud Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Tiina Tegelmann.

Teise ja kolmanda koha vääriliseks tunnistas zhürii Andro Margensi Jõgeva Ühisgümnaasiumi VI klassist (juhendaja Helge Maripuu) ja Merilin Lõhmuse Põltsamaa Ühisgümnaasiumi IX klassist (juhendaja Tiia Mikson). Eripreemia sai Laiuse Põhikooli VIII klassi õpilane Merily Mägi.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus