Teisipäeval mängitakse Tormas Milleri “Hinda”

Teisipäeval, 10. aprillil algusega kell 19 etendub Torma rahvamajas Arthur Milleri näidend Hind”. Lugu räägib ühest pärandusest ja kahest vennast, kes seda jagatud ei saa.

Loo on tõlkinud Valdek Kruuspere, lavastanud Heiti Pakk, kunstnik on Rein Nettan.

Marilyn Monroe abikaasana tuntud ja eelmise sajandi Ameerika üks kuulsamaid näitekirjanikke Arthur Miller kirjutas näidendi 1968. aastal. 1969. aastal keelati Nõukogude Liidus Milleri loomingu esitamine, sest ta osales kampaanias NSVL dissidentidest kirjanike toetuseks.

Esietendus oli 2010. aasta 3. oktoobril Kuressaare Linnateatri suures saalis. Mängivad Guido Kangur (Eesti Draamateater), Riho Kütsar (teater Vanemuine), Elina Reinold, Aarne Mägi.

Guido Kangur sai Gregory Solomoni rolli eest 2011. aastal Eesti Teatriliidult parima mees-kõrvalosatäitja auhinna Kohusetundlik politseinik. Pettunud naine. Edukas kirurg. Majatäis möödunud aegade mööblit ja veel rohkem mälestusi koormaks kaelas. Ingli asemel, kes neid sellest vabastama peaks, ilmub välja halenaljakas, aga elutark kaupmees. Kaks võõraks jäänud venda jagavad isalt päritud varandust ja kaevavad minevikus, et jõuda tõeni ja teineteiseni. Lugu on ühtaegu igapäevane ja igavene. Kohati tõsine, kohati naljakas nagu elu ise…

Etenduse pikkus on koos vaheajaga kaks tundi ja 25 minutit. Piletid müügil ka kohapeal.

i

JANNO ZÕBIN, Torma valla kultuurijuht

blog comments powered by Disqus