Teine katse

Läinud pühapäeva õhtul Jõgeva kultuurikeskuses kogunenud Jõgeva vallavolikogu valis uue vallavanema ja volikogu esimehe. Sedakorda mõlemad Keskerakonnast. Võimupööre läks märksa rahulikumalt kui kevadel ning nüüd on vaid tegusid oodata.
Jõgeva vallavanem Aare Olgo saab veel enne kohalike omavalitsuste valimisi, eeldusel, et rohkem võimupöördeid ei tule, uue katse. Kui varem heideti vallajuhtidele ette kohapeal tammumist ja selge visiooni puudumist, siis nüüd on inimeste ootused sedavõrd suuremad. Kas vallavõim võtab uuest katsest kõik, mis võtta annab? Seistakse ju silmitsi mitme olulise küsimusega, millest kõige tähtsam on rajatav tervisekeskus.
Nüüd, mil vallavolikogu juhib haigla juhataja, kerkivad loodetavasti ka terviseprobleemid elavamalt lauale. Kuigi tervisekeskus, mis peaks kõigi dokumentide järgi valmima selle aasta lõpus, ilmselt lõplikku ilmavalgust selleks ajaks siiski ei näe. Ka keskväljakut oodatakse Jõgevale pikisilmi ning üle ega ümber ei saa puudulikest sportimisvõimalustest kooli juures.
Selge, et suuresti viskab kaikaid kodarasse valla pisuke eelarve, millega pillavalt ümberkäimist eelmistele juhtidele ette heideti. Nüüd peavad uued vallajuhid näitama, kuidas võimalikult oskuslikult majandada. Ja seda ikka nii, et teed oleks korras, vajalikud hooned ehitatud ning elukvaliteet parandatud.
Ees ootavad pikad ja rasked kuud, arvestades, et opositsioon ega lähenevad kohalike omavalitsuste valimised armu ei anna.

blog comments powered by Disqus