Tehkem unenäod filmideks!

Koolinoorte animafilmikonkurssi korraldavad Tiigrihüppe Sihtasutus ja Nukufilmi Lastestuudio juba teist korda ning eeskätt eelmise aasta positiivsetele tulemustele toetudes. Mullusele konkursile teemal “Tagurpidi” saatis oma töö 68 õpilast ning kõik filmid sisaldasid mingit sõnumit vaatajatele. Mait Laas ?ürii liikmena tõi filmide sisust esile inimlikkuse temaatika ? igatsuse olla mõistetav, armastatud ning just see, kes sa oled. Konkursile laekunud animafilmid kinnitasid, et Eestis on koole, kus õpetajad oskavad õpilaste loovust hästi esile tuua, kasutada kaasaegseid infotehnoloogia vahendeid ja siduda neid õppetööga.

Tänavuselegi animafilmide konkursile on oodatud osalema kõik koolid, kus on andekad lapsed, avatud õpetajad, vähemalt üks arvuti ja kaamera, fotoaparaat või skänner. Teretulnud on 3-6-liikmelised autorite kollektiivid ning kõikvõimalikes erinevates animatehnikates valmistatud klipid: nii joonis-, lamenukk-, ümarnukk- kui arvutianimatsioonid ja piksillatsioonid.

Töid hinnatakse kolmes vanusekategoorias: algkooli-, põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased. Soovitatav filmide pikkus on 5-180 sekundit. Valminud filme hindab ekspertidest koosnev ?ürii, kuhu kuuluvad Eesti animatsioonistuudiote töötajad, pedagoogid ning Tiigrihüppe Sihtasutuse projektijuhid. Parimate filmide autoritele ja nende juhendajatele on auhinnad välja pannud Tiigrihüppe Sihtasutus.

Filmide esitamise tähtaeg on 30. oktoober 2007. a. Täpsema info konkursi tingimuste kohta leiab kodulehelt www.htk.tlu.ee/animatiiger.

Tiigrihüppe Sihtasutuse ja Nukufilmi Lastestuudio korraldatav animafilmide konkurss on tihedalt seotud sihtasutuse õpetajate koolitusprojektiga ?Animatsioon kui meediaõpetuse üks osa Eesti koolides?. Et omandatud teadmised ja lennukad ideed pärast koolitust kaotsi ei läheks, pakutakse koolidele võimalust oma loomingut filmikonkursi kaudu laiemalt tutvustada. Sihtasutus korraldab õpetajatele 16-tunnilist animafilmi koolituskursust juba kolmandat aastat ja Nukufilmi Lastestuudio juhendamisel on animafilmide tegemise oskused saanud ligikaudu 200 õpetajat.

AVE LAURINGSON,
Tiigrihüppe Sihtasutuse
projektijuht

blog comments powered by Disqus