Tegusad Kuremaa noored

Kuremaa Avatud Noortekeskuse (ANK) noored osalevad aktiivselt kodukoha noorsootöös. Noorte tegevust pole pärssinud ka tagasilöögid, nimelt levib vastrenoveeritud noortekeskuse ruumides ebameeldiv lõhn.

Arvatavasti on lõhna põhjustajaks põrandakatet kimbutav niiskus ja hallitus. Peagi alustatakse remondiga ja septembri lõpuks saab noortekeskus uue põrandakatte. Kõigele sellele vaatamata oli ruume siiski võimalik kasutada. Seal veetsid suvelaagris aega Eesti 4H Jõgevamaa noored koos Kuremaa noortega, Jõgevatrefil üles astunud artistid hoidsid siin oma asju.  

Sel aastal Kuremaal töötanud malevanoored tegid noortekeskusele üllatuse, kinkides laste mänguväljaku tarbeks kokkupandavad prügikastid. Annetustega kogutud summast jätkus veel jalgpalli, võrkpalli ja korvpalli ostuks. Kohalikud noored ei tahtnud malevlastele heategevuses alla jääda, vaid  puhastasid kividest rannavõrkpalli- ja -jalgpalliplatsi, korjasid kokku Jõgevatrefist maha jäänud prügi ning värvisid üle  elektrikilbi.

Ka väljaspool noortekeskust on nii töötatud kui lõbutsetud. Mustvee linnapäevadel müüdi pileteid, mille tasuks saadi pääsmed Terminaatori kontserdile. Lisaks müügitööle said noored ennast proovile panna  rajakohtunikena. Äksi noortekrossil.  

Lähiajal on plaanis korraldada Peipsil järvepäästeõppus. Euroopa Sotsiaalfondi projekti põhiosa täitmine algab septembrist ja kestab maini. Üheksa kuu jooksul läbib kaheksa noort vanuses 15-17 aastat vetelpäästekoolituse.

Kuremaa ANK on Eesti Autorite Ühingu liige. Noortekeskusel on olemas varustus, mis võimaldab noortel ise üritusi korraldada. Näiteks aidati läbi viia Kurtna põhikooli lõpupidu, Minimissi valimist, Turnipeo 135. aastapäeva ja Saduküla jaanituld.

Kuremaa ANKi juhataja Janar Hannolaineni sõnul pole noortekeskus ainult noortele, kõik lapsevanemad on oma ideedega oodatud.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus