Tegusad külad avavad peagi väravad

4. ja 5. augustil ootavad projekti Avatud Külaväravad raames külalisi 11 Jõgevamaa ja selle lähipiirkondade küla, kus huvitavalt ja atraktiivselt tutvustatakse paikkonna tegemisi erinevatest eluvaldkondadest, tuuakse välja maal elamise iseärasused nii võlude kui ka raskuste vaatevinklist.

Kahel augustikuu päeval on külaväravad avatud Jõgeva vallas Kuristal, Luual, Sadalas ja Sadukülas, Mustvee vallas Hallikul ja Kasepääl ning Põltsamaa vallas Kamaris, Lustiveres  ja Pajusis.  Jõgevamaa Kodukandiühenduse egiidi all osalevad ettevõtmises ka nüüdseks Tartumaal paiknevad Assikvere küla Pala piirkonnast ja Maarja-Magdaleena küla.

„Võimalus on osaleda õpitubades, saada osa ekskursioonidest. Enamikes külades lõpeb sündmus simmaniga,” rääkis Jõgevamaa Kodukandiühenduse juhatuse esimees Liia Lust.

„Meil on Jõgevamaal tugevad kogukonnad, kes panustavad piirkonnas elu hoidmisele oma külades. Mark Twaini parafraseerides „Kuuldused külade väljasuremisest on ennatlikud”. Kõik osalevad külad on erilised ja erinevad, mistõttu ei saa öelda, et kui oled ühte näinud, siis oled juba kursis külade tegemistega. Igas külas on ka omanäolised ja erinevad kogukonna liigutajad, omavahel seob neid soov ja tahe ühiselt tegutseda kodukoha paremaks muutmisel,” lisas ta.

Projekt Avatud Külaväravad on toetatud Jõgevamaa Koostöökoja meede 3 „Maakondlikud projektid ja koolitused“ MAK 2014-2020 LEADER-meetmest.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus