Tegus suvi Jõgeva valla noortekeskustes

Jõgeva vallas tegutseb viis avatud noortekeskust: Siimustis, Vaimastveres, Jõgeva alevikus, Kuremaal ja Laiusel. Suvi möödub noortekeskustes enamasti sündmusterohkelt ja tempokalt. Jõgeva valla noorte selle suve tegemisi toetasid projektirahaga Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Noorsootöö Keskus, Kohaliku Omaalgatuse Programm, Põllumajandusministeerium ja Jõgeva Vallavalitsus. 

 

Jõgeva aleviku noored käisid augusti alguses Tartu klubis Paintwar paintballi mängimas, augusti lõpus aga Otepää seikluspargis. Lisaks igapäevastele tegevustele – kilemaalile, lauajalgpallile, lauamängudele, internetis surfamisele ja joonistamisele –  said noored augustis endale ise siidsalli valmis meisterdada. 

Sel kuul on aleviku noortel plaanis külastada veel Patarei vanglat ning Viljandi Ugala teatrit, kuhu minnakse vaatama lavastust “Peeter Paan”. 

Alates septembrist alustab aleviku noortekeskuses tegevust hip-hoptantsu trenn, mida korraldab üks vabatahtlik noormees, kes on ise selle alaga väga kaua tegelnud. Ees ootab ka tüdrukute moeshow. 

Jõgeva aleviku noortekeskuses tegutseb Varaait, kust on võimalik matkatarbeid laenutada.  

Siimusti Avatud Noortekeskuses algas suvi käsitööga. Et vallavanemal oli 20. juunil sünnipäev, siis tuli noortel mõte talle kingitus kududa. Kudumisest võtsid osa kõik valla noortekeskused ning sall sai kokkuvõttes väga ilus ja omapärane. 

9. augustil oli Siimustis külapäev. Noorte ülesandeks oli istutada küla tulevane jõulupuu. Vallavanema abiga saigi kuusk kenasti kasvama ning nüüd on noortel vaja tema eest hoolt kanda, et kunagi saaks selle puu all koos jõululaule laulda.  

Noorsootöötajad korraldasid külapäeval noortele ja lastele mänge. Kõige põnevam oli jäätunud T-särkide lahtiharutamine ja selgapanemine. Pingelised olid ka teatevõistlus, riietest keti valmistamine ning kalamäng. 

19. augustil tegid Siimusti noored väljasõidu Tartusse ja Otepääle. Tartus külastati kodutute loomade varjupaika ning saadi teada, kuidas seal loomade eest hoolitsetakse. Tekkinud emotsioonide pinnal hakkasid idanema ideed, kuidas varjupaika tulevikus aidata saaks. Noored loodavad leida rahastajaid projekti jaoks, mis võimaldaks ette võtta tööpäeva varjupaigas, samuti on noored alustanud vajalike esemete kogumist varjupaiga loomade tarvis.  

29. augustil toimus Siimustis suur aardejaht, millel osales neli võistkonda ligikaudu 40 võistlejaga. Igal võistkonnal tuli juhendite ja vihjete abil jõuda lõpp-punkti, kus oli aare. Noored olid väga tublid ning jõudsid aardeni, milleks olid šokolaadist mündid ning nii poistele kui ka tüdrukutele sobivad sõrmused ja ketid, üllatavalt kiiresti. Pärast kõigi võistkondade kohalejõudmist tehti lõket ning grilliti vorstikesi. Aardejahti on plaanis tulevikuski korraldada, sest see pakkus põnevust nii noortele kui ka noorsootöötajatele.  

Laiuse Avatud Noortekeskuses toimus juuni lõpus ja juuli alguses töö- ja puhkelaager “Ühel meelel nii teos kui sõnas”. Laagri korraldamiseks saadi raha tänu Põllumajandusministeeriumi poolt korraldatud projektikonkursile “Maal on mõnus!” ning selle eesmärgiks oli õppida tegema meeskonnatööd, õppida nägema elu erinevaid tahke, hindama enda ja teiste aega ning tegema tööd, millel on nähtav ja mõõdetav kasulik tulemus. 

Laagrilised aitasid eakate inimeste koduõuesid koristada ning peenraid rohida, koristasid Laiuse Siniallika ümbrust, kalmistut, kiriku parki ja kiriku vastas asuva poolelioleva “tondilossi” ümbrust. Selgus, et alati ei ole töö eest tasu saamine kõige tähtsam. Ka tänusõnad ja maitsev õunakook teevad meele heaks ja annavad indu järgmisteks tegudeks. Nii mõndagi kohta oodatakse Laiuse noori tagasi, sest töökad käed on alati teretulnud.  

Laagri lõpetas tänureis, mille käigus said üle vaadatud mitmed oma valla huviväärsused. Noorte meelest tuleks selline laager korraldada tuleval aastalgi. 

Laiuse noored on abi eest laagri korraldamisel tänulikud Eli Äkkele, Laiuse Põhikooli direktorile Arvo Sakjasele, Laiuse Põllumajanduse Osaühingu tegevjuhile Tiit Maripuule, Põllumajandusministeeriumile, MTÜle Jõgeva valla ANK Ühendus, OÜle Rewool, Laiuse POÜle ja FIE Rein Taberlandile.  

KRISTIN TÄNAV,

Jõgeva aleviku noorsootöötaja

TRIIN KUUSIK,

Siimusti noorsootöötaja

LEINA KREEK,

Laiuse ANK noorsootöötaja

blog comments powered by Disqus