Tegudele annab hinnangu aeg

Jõgeva linn ja siin seni veel puuduv kirik on viimastel päevadel tõusnud uudiste keskpunkti. Ei möödu päevagi, kui ei kajastataks Jõgeva kogudusele sülle langenud õnne ega rõhutata, kuidas maksumaksja miljoni eest väikesele kogudusele kirikut ehitama hakatakse.


Pikka aega oma võimalust oodanud kogudusele peaks see olema ju igati rõõmus uudis, kuid kahjuks on sellest rahaeraldusest lausa pilamise objekt saanud. Samas pole keegi väga uurinud, kuidas koguduse liikmed end sellise tähelepanu keskel tunnevad. Püüame selle puuduse järgmises lehenumbris parandada.
Samal ajal, kui meedia kiriku teemadel keelt teritab, toimub aga Jõgevamaal mõndagi, mis kahjuks uudistekünnise ületamiseni ei jõua. Nii tunnustati möödunud reedel maakonna ettevõtlikumaid, kes oma tööde ja tegemistega siinkandis elu üleval hoiavad. Ettevõtlusnädala ürituste ühe osana korraldatud Vooremaa arvamusliidrite hommikusöök ja debatt tõi kokku asised inimesed igast maakonna nurgast, et siis üheskoos Jõgevamaa tuleviku üle arutleda. Ikka selle nurga alt, et kuidas igaüks meist kodumaakonnale kasu tuua saab ning elu paremaks muutmisele õla alla paneb.
Virisemisega ja kritiseerimisega saame tavaliselt ikka pingutuseta hakkama. Aga kui küsida, et mida sina oled teinud, et elu siinkandis parem oleks, järgneb tavaliselt vaikus. Reedesel üritusel viibinute puhul see kindlasti nii ei ole, sest igaüks neist, nii laval käinud kui saalis olnud, on tegijad selle sõna otseses mõttes. Seepärast tasuks vahel neid inimesi kuulata, oma võimalused läbi mõelda ja tegutseda. Sest suured asjad saavad õige hinna alles aja möödudes.

blog comments powered by Disqus