Tegime jälle ära

Järjekordne talgupäev on läbi saanud. Olenemata kehvast ilmast, mis paratamatult on esimesena selliste ürituste puhul kõneaineks, oli inimestel tuju hea ning rehad, saed, kirved ja muu vajalik atribuutika töövalmis. Külmalinnas Jõgeval teisiti ei saakski.


Kuid sellest hoolimata varjutab talgupäevi märksa suurem küsimus meie tarbimisharjumustest. Sest paratamatult rändab talguliste kottidesse lisaks okstele ka rohkelt prügi, mis hooletult metsa alla jäetud. Ja kui head inimesed on metsaalused ja platsid puhtaks teinud, leidub ikka neid, kes pahatahtlikult oma prahi taas metsa alla jätavad. Ja nii aastast aastasse.

Ning iga aasta maikuus panevad taas kümned tuhanded rehad ja prügikotid valmis ning asuvad tööle. Ja nii aastast aastasse. Ehk tasuks lisaks talgupäevale suunata veel rohkem tähelepanu prügisorteerimisele ja mõistlikele tarbimisharjumustele?

Ent kui see kõrvale jätta, olid meie inimesed taas tublid. Nii said aknad puhtamad ilmed ja platsid puhtaks. Hoogsa tööga said üles korvpallirõngad, seina ilusad pildid ja korda laulupeo tule teekond. Nüüd võib suur laulupidu alata, sest me oleme valmis.

Loodetavasti jagub indu ka järgmisteks aastateks. Tundub, et jagub, sest aastast aastasse tulevad kodupaika korda tegema ikka need samad inimesed. Ju on koristuspidu ja seltskond nõnda tore, et lihtsalt kutsub. Või on selleks missioonitunne. On mis on, kuid saame taas puhtamat keskkonda nautida. Loodetavasti jääb see sel korral pahatahtlikkusest puutumata.

blog comments powered by Disqus