Tegelmannid rajavad taluõuele laululava

Palamuse lähedal Imukvere külas paikneva Lilleaasa talu õues on lõpule jõudmas laululava ehitamine. Ettevõtmise eestvedajate Arne ja Tiina Tegelmanni sõnul hakatakse vabaõhukultuurikoldes korraldama kontserte, kus peale üksikesinejate saavad üles astuda koorid ja orkestrid, samuti on võimalus korraldada teatrietendusi ja teisigi üritusi.


Kultuuritöötajatest abikaasad Tiina ja Arne Tegelmann (pildil) ostsid Lilleaasa talu 1990. aasta augustis. Sinna juhatas neid proua Ellen Randoja. Ettepanekuid oli tehtud kolida ka Pärnumaale või Järvamaale, kus on pereema ja -isa lapsepõlvekodud. Tegelmannid otsustasid aga, et Palamuse on laste jaoks sünnikoht ja jääb perele ühiseks elukohaks.
Idee rekonstrueerida taluõuel asuv eelmise sajandi kolmekümnendatel aastatel ehitatud laut laululavaks, tekkis Arnel ja Tiinal üle kümne aasta tagasi. Eskiiside tellimiseks pöörduti mitme arhitekti poole. Valikusse jäid KOKO Arhitektid OÜ arhitektid Raivo Kotov, Aldo Sidorov ja Indrek Mikk.
Tütred Kadri ja Liisi Tegelmann, kes on mõlemad tegutsemas kultuurivaldkonnas, andsid nõu, et laululava peaks olema nii suur, et sinna mahuksid ka orkester ja solistid ning saaks korraldada etendusi.
„Valmiva laululava suurus on 40 ruutmeetrit, lisaks tuleb kaks abiruumi – etenduste teenindamiseks ning muul ajal kogukonnale töötubade korraldamiseks. Varem on kogukondlikud tegevused toimunud meie elumajas,” rääkisid Tegelmannid, kes Lilleaasa talu laululava rajamisega tegelevad MTÜ Look eestvedajatena.
„Ehitustöid teeb Mekon Ehitus OÜ, kes valiti välja riigihanke korras. Ehitus käib ja ehitustööde lõpp on planeeritud aprilli või maisse. Veel on vaja teha elektri- ja haljastustööd. Laululava rajamist rahastavad põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti meede Leader ja perekond Tegelmann (MTÜ Look).
MTÜ Look tegi Lilleaasa talus kultuuritööga algust juba aastaid tagasi. Alates 2014. aasta sügisest on kogukonnale korraldatud kokku üksteist koolitust, kaks loengut, kaks lastelaagrit, kolm koolitussõitu, kolm suvelavastuste külastust ja neli avalikku kontserti.
Alen Veziko ja ansambel Lõõtsavägilased on siin esinenud kaks korda, samuti on publiku ette astunud Kalle Sepp ja Mikk Tammepõld.
Seni on need sündmused toimunud perekond Tegelmanni elumajas ja taluõue ehitatud ajutisel laval. Peatselt on võimalus korraldada sündmusi uuel ja atraktiivsel lauluaval.
Praeguste plaanide kohaselt kavatsetakse Lilleaasa talu laululava avada juuli lõpus või augusti alguses.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus