Teeviit juhatas Põltsamaa ametikooli poole

 

Oma kooli esindamine Eesti suurimal kooliõpilastele mõeldud messil “Teeviit” andis Põltsamaa ametikooli õppuritele väärt kogemuse ning näitas, et põllumajanduserialade vastu tuntakse huvi küll.

Messil viibinud Põltsamaa ametikooli tehnoloogiaosakonna juhataja Ülo Ramp lausus, et messil osalesid ehituse eriala õpilased Ranno Rannik ja Kristjan Trestip ning põllumajanduse eriala õpilane Marven Treial, aktiivsed noored, kes oskasid suurüritusel kooli tutvustada ja messi külastajatele neid huvitavat informatsiooni edastada. 

Ettevõtjad otsivad tööjõudu

Ametikooli boksis tunti seekord põllumajanduse eriala õppimise võimaluste vastu elavat huvi. Ülo Ramp nentis, et tõepoolest on põllumajandus viimasel ajal taas aktuaalseks teemaks muutunud. Talle on selles küsimuses helistanud päris mitmed põllumajandusettevõtjad eelkõige Võrumaalt, kes otsivad võimalusi end põllumajanduse erialal täiendada. Lõuna-Eesti põllumajandusettevõtjate sõnul töötab nende majapidamistes abilisi, kes vajaksid erialast täiendõpet.

Ülo Ramp märkis, et põllumajanduslikke erialasid õpetatakse Eestis vaid kolmes kutsehariduskoolis.

Samuti tunti Põltsamaa ametikooli boksis huvi kavandatava sporditöötaja eriala õpetamise vastu. Seda kavatsetakse hakata õpetama keskkooli baasil. Tulemas on ka ehitusviimistleja ja ehituspuusepa eriala, autoerialadelt aga sõiduauto tehniku ja sõiduauto hooldaja eriala, mida  messil noortele tutvustati. 

Paremad ülesannete lahendajad said kaasa meened

Ametikooli boksis anti külastajatele ka mitmesuguseid ülesandeid lahendada. Muu hulgas tuli ära tunda ravimtaimi ja tangaineid, klapitada kokku auto mark ja mudel ning panna aja peale tööriistad nende õigetesse kohtadesse tagasi. Need ülesanded on seotud ametkoolis õpetatavate erialadega ning teisalt oli see moodus tekitada noortes huvi just nende kooli vastu. Parimad ülesannete lahendajad said väikesed meened.

Ülo Ramp ütles, et mida kauem messi külastaja nende boksis viibis, seda rohkem informatsiooni on neil võimalik talle jagada.. Taustaks võis boksis telerist jälgida, kuidas näevad koolis  välja igapäevased erialatunnid ja milline on õpikeskkond.  

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus